• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

استفاده از کانکس بجای اماکن مسکونی

littlebluelove

New member
کانکس به اتاقک هایی گفته می شود ( به صورت پیش ساخته ) که برای اسکان موقت و یا دائم استفاده می شود. بسته به نوع جنس و موارد استفاده ، طراحی و تولید می شوند که قیمت های آنها نیز با توجه به نوع جنس دیوار پوش و کف آنها متغیر می باشد ، جنس دیواره های داخلی آنها اغلب MDF و یا PVC و یا ساندویچ پانل می باشد و جنس دیواره های بیرونی معمولا ورق های رنگ کوره ایی و یا کامپوزیتی می باشد که بسته سلیقه مشتری استفاده می گردند .بطور کلی به دو صورت چرخ دار و بدون چرخ موجود می باشد.
از کانکس نوع چرخ دار که بصورت متحرک و سیار میباشد برای اسکان های موقت استفاده می شود که به دلیل مزیت چرخ دار بودن آن،جابجایی کانکس آسان تر ازنوع ثابت آن بوده و میتوان به وسیله ی خودروهای سبک ونیمه سنگین آن را جابجا نموده و به محل مورد نظر انتقال داد.
نوع ثابت کانکس برای اسکان دائم یا بلند مدت استفاده می شود و پروسه ی حمل و نقل آن نیاز به جرثقیل و خودروهای سنگین دارد.
1.jpg

با توجه به مواد اولیه ی به کار رفته در ساخت کانکس و سازه های پیش ساخته و همچنین مدت زمان ساخت کانکس، امروزه موارد استفاده از کانکس در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده، زیرا از لحاظ اقتصادی و زمانی بسیار باصرفه تر از اماکن مسکونی ساخته شده از مصالح ساختمانی می باشد.در ضمن در بسیاری از جاهای صعب العبور که امکان بردن مصالح، جهت ساخت و ساز وجود ندارد، کانکس به راحتی میتواند جایگزین شود و از نظر وقت و هزینه بسیار به صرفه تر باشد.
کانکس آنچنان در بین مردم محبوبیت پیدا کرده که امروزه بسیاری از مدارس، فروشگاهها، اماکن اداری و مسکونی و … از کانکس ساخته میشود.
در زیر تعدادی از موارد بسیار متنوع استفاده از کانکس ذکر شده است:
کانکس اداری،کانکس مدرسه،کانکس نظامی،کانکس فروشگاهی، کانکس رستوران، کانکس ویلایی، کانکس مسکونی، کانکس دوطبقه و چند طبقه، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس حمام، کانکس نظامی و پلیس، کانکس نمازخانه، کانکس کارگاهی، کانکس کارگری، کانکس سالنی، کانکس دوچرخه، کانکس بلیط فروشی، کانکس نگهبانی، کانکس روزنامه فروشی، کانکس گل فروشی،کانکس گلخانه ای، کانکس امداد و نجات، کانکس هلال احمر، کانکس بیمارستان صحرایی، کانکس اورژانس، کانکس غرفه ای، کانکس انبار، کانکس مخابراتی، کانکس غرفه بازیافت، کانکس تفریحی،کانکس سینما، کانکس کافی نت، کانکس سلف سرویس، کانکس پارکینگ
منبع : کانکس آپادانا
 
آخرین ویرایش:
بالا