• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

انواع الگوریتمهای گوگل را بیشتر بشناسیم

webcade

New member
این روزها تعداد زیادی از کاربران برای رفع نیازهای خود، تنها از موتور جستجوگر گوگل استفاده می کنند.
اهمیت این موضوع در بازاریابی اینترنتی باعث شده است که صاحبان کسب و کارها تمام تلاش خود را در ارتقا جایگاه خود در نتایج جستجوی آن داشته باشند، و بر همین اساس گوگل اهمیت این امر را به خوبی درک کرده است و با طراحی الگوریتم های ویژه که به جنگل حیوانات گوگل ( باغ وحش گوگل ) شهرت دارد به تحلیل سایتهای اینترنتی و مطالب آنها می پردازد و تلاش می کند هر سایت در جایگاه حقیقی خود قرار گیرد.
در اینجا به معرفی الگوریتم های گوگل و کاربرد هر یک می پردازیم:


الگوریتم پنگوئن

این الگوریتم در تاریخ 24 آوریل سال 2012 منتشر شد. تمرکز این الگوریتم بر روی لینکهای وب سایت هاست.
گوگل برای سایتی که تعداد لینک ورودی صحیح و به جای آن، از سایت های دیگر بیشتر باشد، امتیاز بالاتری قائل شده و آن را در رتبههای بالاتر جستجو قرار میدهد.
اما اگر سعی کنید که از لینکهای اسپم استفاده کنید، آنجاست که پنگوئن به سراغ شما خواهد آمد و بر خلاف تصور شما افت بسیار شدید در نتایج گوگل خواهید داشت.
گوگل به قدرت و اهمیت لینکها امتیاز می دهد. بنابرانی بهترین کار نزد پنگوئن ، تولید مطالب مفید و کاربردی و اشتراک گذاری آنها در فضای مجازی برای جذب لینک است.


الگوریتم پاندا

نام پاندای گوگل برای اولین بار در فوریه 2011 بر سر زبان ها آمد.
این الگوریتم وظیفه شناسایی محتوای نامناسب و کپی شده از سایت های دیگر، و روش های تقلب در داخل سایت را به عهده دارد و با این کار سایتهای با کیفیت پایین را از فهرست جستجوها حذف و سایتهای باکیفیت بالا را جایگزین آنها میکند.


الگوریتم مرغ مگس خوار

این الگوریتم تاثیر مستقیمی در نتایج رتبه بندی ندارد بلکه واژه یا جمله ای را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و سعی میکند بهترین نتیجه را نمایش دهد.
مرغ مگس خوار عباراتی را که کاربران وارد می کنند ، تجزیه و تحلیل می کند، و نتایج بهتری را به آنها نمایش می دهد.
بنابراین برای مطلوب بودن برای این پرنده نیاز به تغییر خاصی نیست،کافی است بر روی عباراتی که توسط کاربران جستجو می شود، تمرکز کنیم و در حقیقت مطالبی براساس نیاز کاربر، تولید کنیم .


الگوریتم کبوتر

عملکرد موتور جستجوی گوگل بر اساس کبوتر است. بدین صورت که محتوای وبسایتها درون یک محفظه، با نام "محفظه داده" قرار می گیرند و چند کبوتر برای بررسی محتوای هر یک ، درون آن قرار دارند.
وقتی واژه یا جمله ای که کاربر برای جست و جو وارد کرده را پیدا می کنند، علامت گذاری یا به اصطلاح نوک می زنند و سپس سایتها بر اساس بیشترین علامت گذاریها نمایش داده می شوند.


چند الگوریتم دیگر وجود دارد که در باغ وحش گوگل نیستند اما برای برای افزایش رتبه در گوگل حائز اهمیت هستند مانند:


الگوریتم PayDay Loan

این الگوریتم برای مبارزه با وبسایت هایی است که برای بازدید بیشتر و قرار گرفتن در نتایج بالای جست و جو از کلمات کلیدی پرکاربرد به صورت اسپم استفاده میکنند. گوگل این وب ها را با استفاده ازاین الگوریتم شناسایی و از فهرست جستجوها حذف میکند.


الگوریتم Page Layout

تبلیغات جز جدایی ناپذیر دنیای وب شده است اما در مواردی که از حد میگذرد، برای کاربر آزار دهنده می شود و مشکلاتی مانند کاهش لودینگ و دشوار شدن جستجو در وبسایت را به همراه دارد. این الگوریتم نسبت به شناسایی و جریمه چنین سایتهایی که تبلیغات آزاردهنده دارند طراحی شده است.


الگوریتم Page Authority

امتیاز دهی به سایتها و تاثیراین امتیاز ها در ارتقای جایگاه آنها در نتایج گوگل توسط این الگوریتم اجرا می شود.
این الگوریتم به سنجش قدرت صفحه میپردازد و با استفاده از بررسی موارد مختلفی نظیر کیفیت محتوا، میزان لینک ورودی از سایتهای دیگر، تعداد بازدید کننده و زمانی که بازدیدکنندهها در وبسایت میگذرانند میزان قدرت صفحه وبسایت را مشخص می کند .
منبع :
[h=2]انواع الگوریتمهای گوگل را بیشتر بشناسیم
 
بالا