اهمیت شهر ونکوور کانادا

dr-bahaminattar

New member
اهمیت ونکوور در اقتصاد کانادا
ونکوور یک شهر شاخص و پر جنب‌وجوش است که در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. این شهر که در سال 1886 تاسیس شد سومین شهر بزرگ کانادا می‌باشد. شهر ونکوور کانادا به دلیل جغرافیای خاصی که دارد به یکی از مناطق مهم اقتصادی کانادا تبدیل شده است. به طوری که بسیاری از تجار شرق آسیا در این شهر زندگی و سرمایه گذاری می‌کنند. این شهر دو آبراه (که شهر را احاطه کرده است) و یک بندر محافظت شده دارد که دسترسی به آب‌های آزاد را تسهیل کرده است. بنابراین، حمل و نقل بین‌المللی در ونکوور مخصوصا با شرق آسیا به راحتی صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که صادرات و واردات هر دو برای اقتصاد کانادا حیاتی است.
شهر ونکوور کانادا به دلیل اندازه و موقعیت جغرافیایی نقش بزرگی در پیشرفت و رشد اقتصادی کشور ایفا می‌کند. در این شهر علاوه بر گردشگری، شرکت‌های بسیاری در حال فعالیت می‌باشند. در نتیجه در سال‌های گذشته اقتصاد این شهر و استان بریتیش کلمبیا با رشد همراه بوده است.
با توجه به اینکه ونکوور اقتصاد قدرتمندی دارد، دولت‌های فدرال و استانی از مالیاتی که جمع می‌شود مبلغ قابل توجهی کسب می‌کنند. یکی از مهم‌ترین صنایع ونکوور گردشگری است که به تنهایی می‌تواند حجم زیادی از مالیات‌های GST و PST را به صندوق مالیات واریز کند. در نتیجه سطوح مختلف دولت از صنعت گردشگری ونکوور حمایت می‌کنند. زیرا نمی‌خواهند این صنعت که مزایای بسیاری برای اقتصاد کانادا دارد، تضعیف شود.
یکی دیگر از مزایای بزرگ اقتصاد قوی ونکوور، پایداری بازار کار است. موقعیت جغرافیایی و اقلیمی منحصر به فرد آن باعث افزایش جمعیت و رشد نیاز به مسکن و خدمات برای آن‌ها شده است. در نیجه فشار کمتری بر اقتصاد وارد می‌شود و همیشه فرصت‌های شغلی یافت می‌شود و به طبع آن مالیات‌های بیشتری با ماهیت‌های متفاوت دریافت می‌گردد که خود سبب رشد و آبادانی مضاعف این شهر شده است.

اهمیت ونکوور در سیاست
ونکوور یکی از مهم‌ترین شهرهای کانادا چه از لحاظ اقتصاد چه سیاست می‌باشد. این دو ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. فعالیت‌های مثبت سیاستمداران در ونکوور به رشد اقتصادی آن نیز کمک کرده است. این شهر نسبت به سایر مناطق بریتیش کلمبیا و کانادا مزیت‌های سیاسی فراوانی دارد زیرا تحت منشور Vancouver Charter (که در سال 1953 تصویب شده است) اداره می‌شود. این قانون استانی قدرت‌های مختلفی را نسبت به قانون BC’s Municipalities Act به شهر می‌دهد. با این حال این شهر تحت کنترل قوه‌ی مقننه قرار دارد که باید هر اصلاحیه در منشور را به تصویب برساند. همانطور که بیان کردیم، فعالیت‌های سیاستمداران ونکوور نقش به سزایی در رشد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ونکوور و کانادا می‌گذارد. به عنوان مثال، شهردار ونکوور Gregor Robertson در سال 2009 از استان خواست که اصلاحاتی را در منشور قانون ایجاد کند. این اصلاحات به شهردار ونکوور اجازه می‌داد 458 میلیون دلار وام بگیرد تا بتواند ساخت دهکده‌ی المپیک زمستانه را به اتمام برساند. قطعا این اقدام تاثیرات مثبت زیادی بر روی اقتصاد، صنعت گردشگری و تبادل فرهنگی در کانادا ایجاد کرده است.

منبع: آشنایی کامل با شهر ونکوور
 
بالا