• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

اگر قصد خرید خودروی لوکس و اعیانی دارید بخوانید

B a R a N

مدير ارشد تالار
مجله تخت گاز:

مرسدس بنز CL500

یکی از خاص‌ترین، لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین کوپه‌‌های موجود در ایران، همین مرسدس بنز CL کلاس است که در تعداد بسیار محدودی وارد کشور شده است. در این شماره قصد داریم به گونه فیس لیفت شده CL بپردازیم که نسبت به نسل قبل دستخوش تغییرات جزیی در بدنه و کابین شده است.

طراحی لوکس و شکیل چراغ‌های جلو به همراه جلوپنجره بزرگ، کاملا اصالت یک مرسدس بنز را تایید می‌کند. اما طراحی قسمت عقب چندان هیجان انگیز نیست و بیشتر به سمت سادگی و وقار رفته است. فرم کلی بدنه و برجستگی گلگیرها و طراحی چراغ‌ها، سدان بزرگ مرسدس بنز، S کلاس را در ذهن بیننده تداعی می‌کند. پس لقب Sکلاس کوپه کاملا برازنده اش است و از نظر وقار و تجمل چیزی از S کم ندارد.

239915_806.jpg


کابین CL ترکیبی هنرمندانه از حس لوکس و حس اسپرت است، گویی سدانی فوق لوکس را در قالب کوپه جای داده اند. کابین CL بسیار نزدیک به S کلاس طراحی شده است و وقار و تجمل در ان موج می‌زند. کیفیت متریال کابین، از پوشش‌‌های چرمی‌ گرفته تا پوشش جیر سقف و قطعات چوبی ظریف روی کنسول و درها، همگی در سطح عالی قرار دارند و کوچکترین ایرادی به آن‌ها وارد نیست. لازم است بدانید که CL کلاس روی پلت‌فرم کلاس Short طراحی شده است، پس از نظر فضای کابین مشکلی با آن احساس نمی‌شود. البته ماهیت اسپرت و فرم کوپه بدنه، فضای صندلی‌‌های ردیف عقب را تحت‌الشعاع قرار داده است. اما همین ردیف عقب نسبتا تنگ و کوچک، از تمامی ‌امکانات رفاهی و لوکس بهره می‌برد. صحبت از آپشن و امکانات رفاهی شد، پس خالی از لطف نیست تا اشاره‌ای کوتاه به فهرست امکانات CL کلاس داشته باشیم. همان طور که اشاره شد، این خودرو لوکس لقب Sکلاس کوپه را یدک می‌کشد و اکثر کسانی که سراغ آن می‌روند، می‌خواهند همان راحتی S کلاس را در قالبی اسپرت تجربه کنند. از این رو اکثر امکانات لوکس و رفاهی S کلاس، در CL به چشم می‌خورد. از ماساژور و حافظه صندلی‌‌های برقی، کنترل دوگانه اتوماتیک و تهویه جدا برای ردیف عقب، پرده برقی شیشه ها، سیستم مکش درها، یخچال و درب صندوق عقب برقی گرفته تا رادار، کمک فنرهای ایروماتیکی، کنترل حرکت بین خطوط، سامانه کنترل هوشیاری راننده، سیستم تشخیص نقطه کور و سیستم کمکی پارک.

239916_596.jpg


موتور ۸ سیلندر CL500 با حجم ۴۶۶۳ سی‌سی، ۴۲۹ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و این کوپه ۲تنی را با شتاب 9/4 ثانیه‌ای، در فهرست چابک‌ترین و قدرتمندترین کوپه‌‌های بازار قرار می‌دهد. همچنین این موتور قدرتمند، از تکنولوژی بلوافیشنسی بهره می‌برد که باعث می‌شود CL در زمره خودروهای با آلایندگی کم و دوستار محیط زیست قرار بگیرد.

رقبای داخلی و خارجی

BMW 6 Series

239917_445.jpg


Maserati Grantorismo

239918_138.jpg


Audi A5 Coupe

239919_375.jpg


پیشنهاد نهایی

راحت بگوييم، CL بهترین انتخاب براي افرادی است که پولشان از پارو بالا می‌رود و می‌خواهند قدرت یک مازراتی گرن توریسمو را در يک قالب لوکس در حد و اندازه S کلاس تجربه کنند و خودرویی نظیر خودروشان کمتر در خیابان‌ها دیده شود. شاید طراحی لوکس کابین، حس اسپرت خودرویی نظیر گرن‌توریسمو را منتقل نکند، اما غرش موتور ۸ سیلندر و شتاب خیره کننده این کوپه غول پیکر، همه معادلات سرنشینان را بر هم می‌زند.

239920_935.jpg


239921_236.jpg


239922_403.jpg

 
بالا