• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

باندینگ کامپوزیت چقدر دوام دارد؟

drfarokhnejad

New member
برگرد

می تواند یک کابوس باشد. شما دیگر در عکس های خود لبخند نمی زنید.​

(ما می دانیم که دلیل اینکه شما ناگهان در تمام عکس های خود شروع به خرخر کردن کردید چیست.)
شما به مردم لبخند نمی زنید.
(نگویید که آنها را ندیده اید که به شما لبخند بزنند.)
شما از رویدادها و گردهمایی ها صرف نظر می کنید.
(ما می دانیم که غیرممکن است که توجه را به دندان های زشت خود جلب نکنید.) اعتماد به نفس شما به پایین ترین حد خود رسیده است، فقط به این دلیل که لبخند کاملی ندارید .برای مشاوره با بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران اینجا کلیک کنید
اما خدا را شکر برای پیوند مرکب.
ترمیم دندان‌های شما - بدون توجه به مشکلی که دارند - سریع و آسان است.
بنابراین، آیا باندینگ دندان یک راه حل دائمی برای مشکل شماست؟
چقدر طول می کشد؟

آیا بعد از عمل باید مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنید؟
پاسخ همه این سوالات را همین جا بیابید.
اما قبل از اینکه به شما در مورد مدت زمان ماندگاری پیوند کامپوزیت بگوییم ، در اینجا خلاصه‌ای از…

باندینگ کامپوزیت چیست؟​

باندینگ کامپوزیت فرآیند چسباندن دندان های شما با یک رزین همرنگ دندان است.
می توان از آن استفاده کرد:
 • برای ترمیم دندان های پوسیده،
 • برای ترمیم دندان های شکسته،
 • برای پنهان کردن تغییر رنگ یا لکه روی دندان های خود،
 • برای رفع شکستگی،
 • برای محافظت از قسمت در معرض دندان،
 • برای بستن فاصله بین دندان ها،
 • برای اینکه دندان های شما بلندتر به نظر برسند و
 • به عنوان جایگزینی برای پر کردن آمالگام.
باندینگ دندان یک روش دندانپزشکی بدون درد است که تنها در یک جلسه با دندانپزشک انجام می شود. باندینگ کامپوزیت روی یک دندان بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد. معمولاً نیازی به بیهوشی ندارد.

دندانپزشکان یک سایه رزین کامپوزیت را انتخاب می کنند که با رنگ طبیعی دندان شما مطابقت داشته باشد. بنابراین، پس از انجام این روش، دندان های شما 100٪ طبیعی به نظر می رسند. هیچ اشاره ای به اینکه شما تحت عمل زیبایی قرار گرفته اید.
نکته دیگری که آن را به یک راه حل عالی تبدیل می کند این است که تقریباً برای همه مناسب است. مهم نیست که چه مشکل زیبایی دندان دارید، باندینگ کامپوزیت دندان می تواند آن را برطرف کند.

باندینگ چقدر طول می کشد؟​

اتصال کامپوزیت به طور متوسط 5 سال دوام می آورد. این ماده به سختی دندان های طبیعی شما نیست. ممکن است فرسوده شود، از بین برود، بشکند یا لکه برود. همه این مسائل بر طول عمر آن تاثیر می گذارد. با این حال، اگر برای آن تلاش کنید، می تواند بسیار بیشتر از حد انتظار ادامه یابد. همچنین، برخی عادات غذایی ناسالم و سبک زندگی می تواند باعث شود پیوند دندانی شما سریعتر از بین برود. یا نیاز به تعمیر و یا لمس مکرر داشته باشید.
مدت زمان ماندگاری پیوند کامپوزیت شما به عوامل خاصی بستگی دارد.

آن عوامل عبارتند از:
 • محل باندینگ دندان شما
باندینگ پشت دندان ها یا روی دندان های کناری شما احتمالاً بیشتر از باندینگ کامپوزیت روی دندان های جلویی شما دوام می آورد. این به این دلیل است که دندان های جلویی بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرند و در نتیجه آسیب پذیر هستند و تغییر رنگ می دهند.
 • نوع و مقدار مواد چسباننده استفاده شده
کیفیت بهتر رزین کامپوزیت بدیهی است که ماندگاری بیشتری خواهد داشت. با این حال، مقدار بیشتر همیشه در مورد مقدار استفاده بهتر نیست. مواد کامپوزیت بیش از حد یا خیلی کم باعث ایجاد مشکلاتی می شود و باعث می شود اتصال شما نیاز به اصلاح داشته باشد. برای نتایج طولانی مدت فقط به دندانپزشکان متخصص اعتماد کنید.
 • سلامت و استحکام دندان یا دندان هایی که روی آنها باندینگ اعمال می شود
دندان های قوی و سالم می توانند برای مدت زمان طولانی تری باندینگ را حفظ کنند. اگر دندان های شما ضعیف هستند، ممکن است کامپوزیت نتواند به خوبی بنشیند و ممکن است کنده شود یا بشکند.
 • سبک زندگی و عادات شما
مراقبت نکردن از دندان‌ها، مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های مضر برای سلامت دندان‌ها و عاداتی مانند جویدن ناخن یا دندان قروچه می‌تواند باعث شود که پیوند شما خیلی سریع‌تر آسیب ببیند.

چگونه باندینگ دندان های خود را طولانی نگه دارید؟​

مدت زمانی که باندینگ دندان شما دوام می آورد عمدتاً (اگر نه به طور کامل) تحت کنترل شماست.
برای اطمینان از دوام بیشتر (بیش از یک دهه) می توانید مراحل زیر را انجام دهید:
 • دو بار در روز مسواک بزنید. با مسواک زدن منظم، می توانید مطمئن شوید که مواد غذایی لک شده و پوسیدگی در دندان های شما گیر نمی کنند. به یاد داشته باشید که از خمیر دندان های غیر ساینده حاوی فلوراید و برس های نرم استفاده کنید.

 • از تکنیک صحیح نخ دندان کشیدن برای نخ کشیدن منظم استفاده کنید. اگر در مورد تکنیک صحیح مطمئن نیستید، یک کلمه با متخصصان ما این شک را برطرف می کند.

 • تمیز کردن حرفه ای و معاینات منظم دندانپزشکی می تواند به شناسایی مشکلات باندینگ شما (در صورت وجود) در مراحل اولیه کمک کند. این همچنین به شما اطمینان می دهد که برای رفع اشتباه خود و دریافت مشاوره تخصصی در مورد آن زمان خواهید داشت. و این به طور مستقیم به افزایش عمر اتصال کامپوزیت شما کمک می کند.

 • از جویدن اقلام سفت (مانند آب نبات، مکعب یخ یا ناخن) با قسمت چسبانده شده دندان خودداری کنید. جویدن اقلام سخت باعث ایجاد فشار بر روی دندان‌های باند شده شما می‌شود و می‌تواند باعث شکستگی یا شکستگی باندینگ شود. همچنین بسته های غذا را با دندان باز نکنید.

 • قهوه، چای، شراب قرمز، کاری و سایر موارد دندان های شما را لکه دار می کنند. ازشون اجتناب کن. اگر نمی توانید به طور کامل از داشتن چنین اقلامی اجتناب کنید، مطمئن شوید که پس از مصرف این اقلام دهان خود را بشویید تا دندان هایتان را لکه نکنند. نوشیدن نوشیدنی های لکه دار دندان با نی فلزی نیز کمک کننده خواهد بود.

 • سیگار کشیدن و جویدن تنباکو را کنار بگذارید. اینها به هر حال برای سلامت دهان و دندان و سلامت عمومی شما مضر هستند و تأثیر بسیار نامطلوبی بر روی دندان های باند شده شما دارند. جویدن کلاهک قلم و جویدن ناخن را کنار بگذارید. همچنین سعی کنید مصرف غذاها و نوشیدنی های شیرین و اسیدی را کاهش دهید.
اگر اقدامات احتیاطی درست را انجام دهید، باندینگ دندان شما می تواند بیش از ده سال دوام بیاورد. این به شما یک لبخند درخشان و اعتماد به نفس برای مقابله با چالش های جهان می دهد.

 
بالا