• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

بستني اكبرمشدي

Ayda

کاربر ويژه
مواد لازم
1 كيلو شير -250 گرم شكر -30 گرم ثعلب -نصف استكان گلاب -يك سوم قاشق چايخوري زعفران سائيده- 100 گرم خامه
طرز تهيه:
شير را مي جوشانيم و بعد حرارت آن را ملايم كرده و زعفران حل شده در گلاب را اضافه مي كنيم و شكر و ثعلب مخلوط شده را هم كم كم به آن اضافه كرده، با چنگال مرتب به هم مي زنيم تا شكر و ثعلب در شير حل شود. پس از خنك شدن مايع بستني، آن را در ظرف فلزي ( استيل) مي ريزيم و در ظرف پر از يخ نرم شده قرار مي دهيم و با همزن مرتب به هم مي زنيم تا بستني خودش را گرفته وسفت و كشدار شود. ظرف را در فريزر قرار مي دهيم و بعد از نيم ساعت آن را در مي آوريم و مجدداً با همزن خوب مي زنيم تا بستني آماده شود. موقع سرو مي توانيم آن را در ظرف بستني خوري بريزيم و با يك قاشق سوپخوري شربت آلبالو آن را تزئين كنيم و يا به طريق زير به آن خامه تكه تكه شده اضافه كنيم. خامه را با كاردك فلزي يا پلاستيكي به كف سيني به قطر 2 ميلي متر بكشيد و آن را در فريزر و يا يخدان قرار دهيد.پس از سفت شدن آن را با كاردك از سيني جدا كرده و به بستني اضافه كنيد . موقع سرو از پودر پسته هم مي توانيم استفاده كنيم.


نكات:ثعلب( ماده پودري شكلي است كه معمولاً براي غليظ كردن بستني ها و بعضي از مرباها مورد استفاده قرار مي گيرد)
 

پانته آ

متخصص بخش
بستنی اکبر مشتی
مواد لازم:

شیر پرچرب: 1 لیتر

شکر: 300 گرم

پودر ثعلب: 1 قاشق چایخوری

وانیل: نصف قاشق چایخوری

گلاب : 2 قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده: 1قاشق غذاخوری

خامه: 1 بسته کوچک
طرز تهیه:

در ابتدا شیر را می جوشانیم سپس ثعلب و شکر را آرام آرم به شیر اضافه می کنیم شیر را از روی حرارت بر می داریم و وانیل را اضافه می کنیم. بعد از خنک شدن درون ظرف فلزی می ریزیم و در فریزر قرار می دهیم.

هر نیم ساعت یکبار از داخل فریزر در می آوریم و هم می زنیم و دوباره داخل فریزر می گذاریم حدودا 5 دفعه این کار را تکرار می کنیم. در مرحله سوم زعفران را اضافه می کنیم.

خامه را در یک سینی فلزی می ریزیم و به وسیله کاردک آن را پهن می کنیم و در فریزر قرار می دهیم تا خامه یخ بزند سپس از فریزر خارج می کنیم و تکه تکه می کنیم و در مرحله اخر به بستنی اضافه می کنیم image-044F_4DB7E62E.jpg
 
بالا