• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

تينا و قشقايي جايگزين ماكسيما و رونيز مي شود

maksemos

متخصص بخش خودرو
به گزارش خبرخودرو، امروز ، طی مراسمی از 5 محصول جدید گروه خودروسازی سایپا رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ،‌ در این مراسم که با حضور مدیر عامل گروه سایپا وزیر راه و ترابری ، اعضای کمیسیون صنایع و جمعی از مدیران گروه خودروسازی سایپا برگزار شد، مدیر عامل شرکت پارس خودرو با اشاره به اینکه سال 87 ، سال طلایی برای شرکت پارس خودرو بود ، تصریح کرد : در سال گذشته شرکت پارس خودرو ، رشدی جهشی ، 21 درصدی را شاهد بود و از این جهت رکورد دار رشد تولید در شرکتهای خودروسازی ایران بود .

مهندس مسیح تفرشی در ادامه افزود : این رشد در اثر پروژه های متعددی که برای برطرف کردن گلوگاههای مختلفی که در مونتاژ و بدنه رنگ داشتیم ، تبیین گردید و بابه ثمر رساندن این پروژه ها ، ظرفیت تولید را از 700 دستگاه در روز به میانگین 1050 دستگاه در روز افزایش یافت وتوانستیم در سال گذشته ، 50 درصد افزایش ظرفیت ایجاد نماییم .

وی همچنین به رشد 70 درصد فروش محصولات این شرکت در سال 87 ، نسبت به سال 86 اشاره و افزود : در سال گذشته ، سهم بازار محصولات شرکت 10 درصد رشد داشت و در حوزه مصرف انرژی 17 درصد کاهش مصرف در حوزه بهره وری 13 درصد افزایش بهره وری را شاهد بودیم.

وی در ادامه با اشاره به افزایش 10 درصد رضایت مشتری در سال 87 در خصوص توسعه محصولات شرکت پارس خودرو گفت : حوزه توسعه محصول که یکی از سخت ترین و زمان برترین حوزه های خودروسازی است ، شاهد حرکت بسیار خوبی بودیم ، به طوری که امروز 4 محصول ، تینا، قشقایی ، مگان 2000 و مگان 1600 E2را رونمایی می کنیم.

مدیر عامل پارس خودرو همچنین علت ، موفقیت این شرکت و ماندگار آن در اذهان مردم را ارائه محصولات جدید و لوکسی در 50 سال گذشته دانست و تصریح کرد: در حوزه محصولات کلاس E و D محصولات زیادی را ارائه کرده ایم که امیدواریم امسال بتوانیم در حوزه کلاس A محصولاتی را رونمایی نماییم.

تفرشی در ادامه به خودروی تینا و انتخاب آن اشاره و خاطر نشان کرد : پس از مذاکرات طولانی که با شرکت نیسان ، داشتیم به این نتیجه رسیدیم که خودروی تینا را در سبد محصولات شرکت پارس خودرو ارائه کنیم.

وی همچنین در خصوص خودروی مگان 2000 اتوماتیک 7 دنده گفت: خودروی مگان که در سال گذشته در همین ماهها ، ارائه گردید با استقبال بسیار خوبی مواجه شد ،چرا که این خودرو از ایمنی بالا ، تجهیزات پیشرفته و مصرف کم سوخت حدود 7/6 لیتر درصد کیلومتر برخوردار است که مورد استقبال قرار گرفت .

وی با اشاره به آغاز پیش فروش مگان 2000 از هفته آینده ، تصریح کرد: امیدواریم که نوع 1600 E2 را تا سه ، چهار ماه آینده لانیت کنیم و با توجه به اینکه این خودرو در دنیا فروش خوبی داشته است امیدواریم در ایران نیز از فروش خوبی برخوردار شود و بتوانیم بیش از 40 هزار دستگاه از آن را در سال داشته باشیم .

وی در ادامه با اشاره به اینکه 8 سال از تولید ماکسیما و رونیز می گذرد ، خاطر نشان کرد: در این مدت استقبال بسیار خوبی از این محصولات شد، اما به هر جهت هر محصولی روزی باید کنار گذاشته شود و به همین منظور تینا را به جای ماکسیما و قشقایی را جایگزین رونیز ،در سبد محصولات پارس خودرو خواهیم کرد که تینا با پلت فرمی در کلاس E است و طراحی آن در سال 2008 است که امسال به صورت SKD این محصولات وارد می شود و بلافاصله داخلی سازی آن انجام خواهد شد.
 
بالا