داروهای گیاهی برای تنگ و سفت کردن واژن

tfoorooghi

New member

یکی از راه‌های تنگ کردن واژن استفاده از گیاهان است. استفاده از درمان‌های گیاهی روشی موثر، بی‌خطر و مقرون‌به‌صرفه است اما بهتر است قبل از امتحان کردن هر یک از این روش‌ها، با پزشکتان مشورت کنید. در اینجا به معرفی موثرترین گیاهان پرداخته‌ایم:

۱. آمله​

انگور فرنگی هندی یا آمله، علاوه بر تقویت سیستم ایمنی، درخشان و مستحکم کردن موها و درخشان و زیبا کردن پوست، برای سفت کردن واژن نیز موثر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ۵-۷ عدد گیاه آمله را به همراه ۱-۲ فنجان آب در یک قابلمه بریزید. آن را بجوشانید تا محلول غلیظی به دست آید. سپس این محلول را در جایی خنک نگهداری کنید که بتوانید به طور مرتب از آن استفاده کنید. قبل از رفتن به حمام محلول حاصل را در اطراف ناحیه واژن استعمال کنید.

۲. کوهوش سیاه​

کوهوش سیاه گیاهی است که برای برطرف‌کردن اکثر مشکلات زنانه کاربرد دارد. ایزوفلاون‌های موجود در این گیاه دارای خواص فیتواستروژنیک هستند و به جوان‌سازی اندام تناسلی زنانه کمک می‌کنند. فعالیت فیتواستروژنی کوهوش سیاه از نظر علمی اثبات شده است. کوهوش سیاه همچنین به‌عنوان یک روش خانگی تنگ کردن واژن شناخته می‌شود که اثرگذاری بالایی دارد.

عصاره کوهوش سیاه را در خانه تهیه کنید و به‌صورت روزانه آن را روی عضلات داخلی و خارجی واژن استعمال کنید. این کار باعث سفت‌تر شدن عضلات می‌شود. استفاده از این درمان به زنان باردار و زنان شیرده توصیه نمی‌شود.

۳. تنگ کردن واژن با مارچوبه​

مارچوبه گیاهی دارویی در طب آیورودا است که ترشحات هورمونی را تنظیم می‌کند و به‌عنوان یک تقویت‌کننده برای دستگاه تناسلی زنانه عمل می‌کند. از زمان‌های گذشته تابه‌حال این گیاه برای تنگ کردن واژن و جلوگیری از افتادگی واژن استفاده می‌شود.

۲-۳ بار در روز ۳ گرم پودر مارچوبه مصرف کنید.

۴. سفت کردن واژن با آلوئه‌ورا​

آلوئه‌ورا یک گیاه شگفت‌انگیز برای مشکلات مختلف پوستی است و خواص دارویی زیادی دارد. خاصیت ترمیم‌کننده این گیاه باعث شده که درمان موثری برای ازبین‌بردن شل‌شدگی واژن باشد. برای استفاده از آلوئه‌ورا این اقدامات را انجام دهید:

  • داخل این گیاه حاوی ژل است؛ بنابراین قسمتی از یک آلوئه‌ورا را بردارید و آن را باز کنید.
  • ژل داخلی آن را با قاشق یا هر وسیله دیگری جمع کنید و در ظرفی بریزید.
  • دست‌هایتان را به‌خوبی بشویید و سپس این ژل را با انگشتتان در داخل و اطراف واژن استعمال کنید.

۵. پیوراریا میریفیکا​

این گیاه بیشتر به دلیل خواصی که در بزرگ کردن سینه‌ها دارد شناخته می‌شود. بااین‌حال یکی دیگر از مزایای پیوراریا میریفیکا این است که می‌تواند به سفت کردن عضلات واژن نیز کمک کند. این تا حد زیادی به دلیل توانایی این گیاه در تحریک بازسازی بافت است.

۶. فندق افسونگر​

پوست درختچه فندق افسونگر به‌عنوان یک درمان خانگی عالی برای تنگ کردن واژن در نظر گرفته می‌شود. پوست خشک شده فندق افسونگر را پودر کنید و با مقداری آب مخلوط کنید. سپس از این مخلوط حداقل یک‌بار در هفته برای شستشوی اندام تناسلی استفاده کنید. ازآنجایی‌که فندق جادوگر خاصیت قابض دارد، می‌تواند به بازیافتن سفتی عضلات دیواره واژن کمک زیادی کند.
 
بالا