درمان زوال عقل

vianclinic

New member
درمان زوال عقل به نوع و علت اصلی آن بستگی دارد. متأسفانه، برای چندین شکل دمانس، مانند آلزایمر، هیچ درمانی شناخته نشده است. با این حال، مداخلاتی وجود دارد که پزشک می تواند به شما توصیه کند، مانند داروهایی که ممکن است به طور موقت از شدت علائم، روان درمانی و تغییر سبک زندگی بکاهند.
دارو برای درمان زوال عقل

چندین داروی مورد تأیید FDA برای درمان زوال عقل به ویژه در بیماری آلزایمر موجود است. برای آلزایمر خفیف تا متوسط، دکتر شما ممکن است داروهایی مانند Razadyne® (گالانتامین)، Exelon® (ریواستیگمین) و Aricept® (دونپزیل) برای کمک به کاهش علائم و کنترل رفتار را توصیه کند.

با پیشرفت بیماری، پزشک ممکن است دارویی به نام Namenda® (ممانتین) را برای درمان زوال عقل در موارد متوسط تا شدید آلزایمر توصیه کند. این دارو ممکن است به کاهش علائم کمک کند و به شما امکان دهد عملکردهای روزمره را بیشتر از آنچه بدون دارو انجام می دهید، حفظ کنید.
روان درمانی برای درمان زوال عقل

پزشک شما همچنین ممکن است مراقبت تسکینی، روان درمانی یا مشاوره را برای کمک به شما در تشخیص و یادگیری روش های جدید برای مقابله با آن، توصیه کند. هدف از این نوع درمان زوال عقل بهبود کیفیت زندگی شما است.
مراقبت از حافظه

هنگامی که زوال عقل به شدیدترین مرحله خود می رسد، ممکن است خانواده ها نیاز به در نظر گرفتن محل دائمی در یک مرکز مراقبت از حافظه داشته باشند.

این امر معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که مراقبت از شخص در خانه دشوار شود. مراقبت از حافظه می تواند در یک واحد تخصصی در یک مرکز کمک به زندگی یا در محل اقامت یک شخص ماهر انجام شود که فقط افراد مبتلا به انواع شدید زوال عقل مانند بیماری آلزایمر را در خود جای دهد.
کنار آمدن با زوال عقل

درمان زوال عقل

اگر شما یا کسی که دوستش دارید با علائم زوال عقل روبرو هستید، بسیار مهم است که مراقبت از خود را انجام دهید و به دنبال کمک باشید.

اگرچه انواع خاصی از زوال عقل، مانند زوال عقل نورودژنراتیو، هیچ درمانی ندارند، اما ممکن است پزشک برای درمان موقت علائم و کمک به زندگی روزمره، درمان های دارویی و سایر اصلاحات سبک زندگی را امتحان کند.پس بهتر است برای درمان زوال عقل اقدام کنید.بهترین روانپزشک تهران

 
بالا