• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

دوربین گوشی شما یک ابزار همه فن حریف می‌شود +

ناهید

متخصص بخش
این روزها گوشی های هوشمند معنای جدیدی به کاربرد یک گوشی همراه در زندگی ما بخشیده اند. دیگر گوشی های همراه تنها برای برقراری تماس و یا ارسال پیامک استفاده نمی شوند و هر روز قابلیت های جدیدی به آنها اضافه می شود. امروز دریچه می خواهد به شما کاربردهای دوربین گوشی های هوشمند را معرفی کند. مطمئنا دور گوشی هوشمند شما می‌تواند برای چت تصویری و عکاسی استفاده شود، اما کارهای بیشتری هم می‌توان با آن انجام داد که تا به حال به فکر شما نرسیده است!

اپلیکیشن‌های زیر که به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت، تنها مثال‌هایی از بین اپلیکیشن‌های متعدد هستند. مطمئنا اپلیکیشن‌های متنوع دیگری وجود دارند که اینگونه کارها را انجام می‌دهند.
گوشی خود را به یک بارکد خوان تبدیل کنید


نگاهی به مشخصات نهفته در محصولات و خرید آنلاین آنها

برای یک فرد، دلایل زیادی وجود دارد که بخواهد قبل از خرید یک محصول، مشخصات آن را زیر و رو کند، اما خرید آنلاین از فروشگاه‌های اینترنتی راه ارزانتری است. اگر شما به صورت فیزیکی در یک فروشگاه حضور دارید و قصد خرید از آن فروشگاه را ندارید، می‌توانید از یک اپلیکیشن نصب شده روی گوشی هوشمند خود برای اسکن بارکد محصول مورد نظر استفاده کنید.

آمازون چنین اپلیکیشنی را تولید کرده است. اپلیکیشنی که قابلیت نشان دادن قیمت با استفاده از بارکد را داراست. این اپلیکیشن می‌تواند به سرعت قیمت آن محصول را در فروشگاه آمازون یافته و اگر قیمت آن مناسب بود آن را خرید کرد. حتی اگر در فروشگاهی بودید و قیمت آن مناسب بود، می‌توانید اعتماد کنید و همان محصول را از همان فروشگاه بخرید.
لینک آیتیونز برای آیفون

بارکد خوان شبنم برای آزمون اصالت کالا

کنترل پدیده قاچاق در مرزهای کشور به دلیل گستردگی آن تاکنون اثربخشی مطلوبی نداشته است. لذا استفاده از ظرفیت مردمی برای کنترل قاچاق در سطح عرضه راهکاری است که در قالب طرح شبنم مطرح شده است. پدیده قاچاق کالا سالیان متمادی ذهن مسئولان ارشد اقتصادی را به خود مشغول داشته و عمدتاً روشهایی برای کنترل آن استفاده می شده است که نه تنها کمکی به حل این معضل نکرده، بلکه فرآیند های واردات کالا را مشکل تر کرده است. قاچاق کالا به کشور به نوبه خود به صورت زنجیروار مشکلات دیگری را کلید می زند، به عنوان نمونه، قاچاق کالا باعث ورشکستی بنگاه های تولیدی شده و به تبع آن، نرخ بیکاری افزایش می یابد. اینکه کالایی بدون توجه به قوانین حاکم در بازار کشور به فروش برسد، از جنبه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سلامتی، امنیت ملی و فرهنگی زیانبار خواهد بود.
1453321_872.png

از اینرو وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی اصلی بخش تجارت و شبکه توزیع کالا، برای مبارزه توزیع کالای قاچاق و جعلی، اقدام به ایجاد سامانه شبکه بازرسی و نظارت مردمی نموده است.
طرح شبکه بازرسی نظارت مردمی در حقیقت ایجاد سامانه‌ای را دنبال می‌کند که در آن همه مردم می‌توانند، تنها با داشتن یک گوشی تلفن همراه دارای دوربین، و با استفاده از نرم‌افزاری که در اختیار ایشان قرار گرفته است، علاوه بر اطمینان از اصالت کالای خریداری شده و یاری دولت در شناسایی عوامل توزیع کالای قاچاق و جعلی، از مشوق‌های اعتباری نیز برخوردار گردند. در واقع این طرح ضریب نفوذ بازرسی و کنترل کالاهای قاچاق و غیر مجاز را گسترش می‌دهد.

نرم افزار بارکد خوان راهبر
AndroidLogo.png

آندروید
دریافت
java-logo.png

جاوا
دریافت
symbian-logo.png

سیمبین
دریافت
Windows_mobile_logo.jpg

ویندور موبایل
دریافت


دریافت اطلاعات با استفاده از QR

یکی دیگر از قابلیت‌های دوربین گوشی هوشمند، اسکن کردن QR هایی هست که در اطراف وجود دارند؛ از وسایل مصرفی گرفته تا تبلیغات خیابانی. کدهای QR بسیار کاربردی نیستند ولی مطمئنا گسترده هستند و به وفور یافت می‌شوند. بیشتر این کدها شما را به یک وبسایت مشخص راهنمایی می‌کنند.


از شماره تماس یک کارت ویزیت تا اطلاعات یک محصول یا یک موسسه می تواند در یک QR خلاصه شود. کافی است که این کد دوبعدی رارا به دوربین گوشی خود نشان دهید.
برای دانلود Barcode Scanner مخصوص اندروید اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود UpCodeSymbian3 مخصوص سیمبین اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود KaywaS60 مخصوص سیمبین سری S اینجا را کلیک کنید.
برای دانلودNeoReader مخصوص ویندوز فون اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود NeoReaderمخصوص آیفون اینجا را کلیک کنید.ترجمه متون خارجی

احتمالا برای شما پیش آمده که در یک کشور خارجی قصد ترجمه یک متن چاپ شده را داشته‌اید. اما کار سختی است که بخواهید آن متن را به آن زبان در گوگل ترنسلیت وارد کنید و سپس ترجمه را دریافت کنید.

راه ساده‌تری هم وجود دارد. اگر شما از اپلیکیشن گوگل ترنسلیت استفاده می‌کنید، می‌توانید از قابلیت جدید این اپلیکیشن بهره ببرید. شما می‌توانید با استفاده از دوربین گوشی هوشمند خود تصویری از متن تهیه کنید. سپس گوگل آن را تشخیص می‌دهد. این کار به وسیله فناوری تشخیص کاراکتر نوری یا همان OCR صورت می‌گیرد. این قابلیت هنوز مسیر طولانی را برای بهبود در پیش رو دارد، هرچند می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند و بهتر از این است که دنبال کاراکترهای آن زبان عجیب و غریب برای تایپ کردن باشید.
برای دانلود اپلیکیشن مترجم گوگل مخصوص گوشی های اندروید اینجا را کلیک کنید.
برای دانلود نسخه Google Translate 3.2.4 مخصوص گوشی های جاوا اینجا را کلیک کنید.

استفاده از فناوری واقعیت افزوده

“واقعیت افزوده” عبارتی است که به تازگی بر سر زبان‌ها می‌چرخد، اما مفهومی ساده دارد. با یک اپلیکیشن واقعیت افزوده، گوشی هوشمند شما به وسیله دوربینش یک تصویر زنده می‌گیرد و با استفاده از نرم‌افزار تغییراتی در آن تصویر ایجاد می‌کند. بیشترین اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده ویدیویی از دوربین دریافت می‌کنند و به طور آنی آن را دستکاری می‌کنند که نتیجه آن، دیدن چیزهای در تصویر است که در واقعیت وجود ندارند.
برای مثال اپلیکیشن IKEA’s Catalog به شما این اجازه را می‌دهد تا از واقعیت افزوده برای دیدن طرز کاربرد یک قطعه استفاده کنید. اپلیکیشن‌های جستجوی مجازی بهترین راه‌ برای جستجو نیستند، اما اپلیکیشن‌های جالبی هستند که امروزه زیاد کاربردی ندارند و شاید بیشتر در آینده به کار بشر بیاید. روی سیستم عامل اندروید، اپلیکیشن Google Goggles به شما امکان تجربه جستجوی مجازی را می‌دهد.

گوشی خود را به اسکنر تبدیل کنید
Camscanner نرم افزاری قدرتمند و کاربردی است که بیش از ۴۰ میلیون کاربر از سراسر جهان دارد و گوشی موبایل و تبلت شما را به یک اسکنر واقعی تبدیل میکند. این نرم افزار به شما این امکان را میدهد تا اسناد و مدارکی را که می خواهید اسکن کنید. نرم افزار به صورت کاملا حرفه ای و دقیق کار می کند و قابلیت اسکن انواع اسناد، مدارک، کارت ویزیت، پوستر، فاکتور، مجله، روزنامه، نامه و … را دارد. از ویژگی های مهم این برنامه می توان به ایجاد فایل PDF و قابلیت به اشتراک گزاری آن اشاره کرد.

1271563_959.jpg 
بالا