• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

روان درمانی کودک چیست؟

tfoorooghi

New member

روان‌درمانی کودک از زمان‌ها و تنظیمات منظم و در دسترس بودن ذهن روان‌درمانگر استفاده می‌کند تا یک رابطه عاطفی عاطفی ایجاد کند که در آن می‌توان دیدگاه خود کودک از جهان را از طریق کلمات و/یا اعمال بیان کرد.

کار درمانگر این است که راهی پیدا کند تا این موضوع را با دقت به کودک بیان کند تا بینشی مشترک در مورد نحوه عملکرد کودک به دست آید. با گذشت زمان، این درک می تواند توسط کودک درونی شود تا او بتواند احساسات و رفتار خود را درک کند.

در صورت عدم درمان، کودکان و نوجوانان ممکن است به افراد و موقعیت‌ها به گونه‌ای پاسخ دهند که درک نمی‌کنند و نمی‌توانند کنترل کنند. همچنین ممکن است در بزرگسالی به بیماری های روانی جدی تری مبتلا شوند.​


آیا فرزند من نیاز به درمان دارد؟​

برای والدینی که مشاهده می کنند فرزندشان با احساسات سخت مبارزه می کند، می تواند بسیار دشوار باشد، به خصوص زمانی که ممکن است مطمئن نباشند که چگونه به او کمک کنند. همچنین هنگامی که والدین تصمیم می گیرند به دنبال کمک باشند، می تواند طیفی از احساسات پیچیده را برانگیزد.
با این حال، این همچنین می تواند والدین را به این احساس برساند که فرزندشان را ناامید کرده اند یا اینکه مقصر مشکلات فرزندشان هستند. معمولاً اینطور نیست. قبل از شروع هر کار فردی با کودک، چند قرار ملاقات برای والدین در نظر گرفته می شود تا برخی از این نگرانی ها را بررسی کنند.

اغلب مشاهده می شود که کودکانی که شروع به درک زندگی عاطفی خود می کنند، به نوبه خود روابط بهتری با کسانی که به آنها نزدیک هستند برقرار می کنند.
 
بالا