• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

روش‌هایی برای افزایش عمر قلب

Maryam

متخصص بخش ادبیات
آیا می‌دانید که مسواک زدن یا خوردن نان و مارمالاد می‌تواند برای قلبتان مفید باشد؟ چند روش حیرت‌انگیز را که باعث می‌شود قلب‌تان با قدرت بتپد، بیاموزید و به این توصیه‌ها عمل کنید.
اما چنانچه از بیماری‌های قلبی رنج می‌برید به مصرف داروهای قلبی‌تان ادامه دهید و همیشه قبل از شروع یک رژیم غذایی جدید با پزشک متخصص خود مشورت کنید.


مسواک زدن، از قلب شما محافظت می‌کند.
مسواک زدن نه تنها از دندان‌ها و لثه‌های شما بلکه به‌طور بالقوه از قلب شما نیز محافظت می‌کند.
بر اساس مطالعات مشاهده‌ای طولانی، بیشتر احتمال دارد که افراد مبتلا به بیماری‌های لثه‌ای به بیماری قلبی دچار شوند. با آنکه متخصصان هنوز به‌طور دقیق نمی‌دانند که چرا مراقبت از دندان‌ها با سلامت بیشتر قلب مرتبط است اما فکر می‌کنند ممکن است باکتری‌های موجود در دهان به پلاک‌های چربی موجود در جریان خون که در انسداد عروق نقش مستقیم دارند، بچسبند.
تئوری دیگر این است که باکتری‌های دهانی به سراسر بدن شما سفر و التهاب تولید می‌کنند که باعث تورم سلول‌های خونی و در نتیجه تنگ‌شدن شریان‌ها می‌شود. با اینکه مطالعات بیشتری برای اثبات این فرضیه باید انجام شود اما یک بار مسواک زدن در روز به هیچ وجه ایده بدی نیست!


خواب نیمروزی مانع بروز بیماری قلبی می‌شود.
یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش فشار وارد بر قلب شما یک خواب سبک در اواسط روز است. بر اساس مشاهدات دراز مدت پزشکان چینی، اواسط روز ساعت اوج کار قلب در ساعت شبانه روزی بدن است، از این رو آنها معتقدند که کاهش فعالیت‌ها و استراحت در این زمان از روز سلامت سیستم قلبی- عروقی را حفظ می‌کند.
محققان کشف کرده‌اند مردانی که حداقل 30 دقیقه در روز خواب سبک داشته‌اند 30 درصد کمتر از افرادی که خواب نیمروزی نداشته‌اند، به بیماری قلبی مبتلا شده‌اند. خواب نیمروزی نشانه عقل است نه کاهلی!


خواص پوست پرتقال
پلاک‌های داخل شریان‌های شما باعث تنگ شدن تدریجی شریان، اختلال در جریان خون و افزایش قابل توجه خطر ابتلا به بیماری قلبی می‌شوند. یک راه ساده برای حفظ سلامت شریان‌های شما استفاده منظم از پوست رنده شده یک پرتقال کوچک در غذا است. در پزشکی سنتی چین از پوست پرتقال برای بهبود هضم موادغذایی پرچرب و غنی استفاده و پوست این میوه همواره در غذاهای حاوی گوشت قرمز گنجانده شده است.
دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که احتمالا پوست پرتقال بهتر از داروهای رایج، کلسترول خون را کاهش می‌دهد و فاقد هرگونه اثرات جانبی است. مطالعات نشان داده است که فلاون‌های پلی‌متوکسیلات (PMFs) موجود در رنگدانه‌های پرتقال و نارنگی می‌تواند بدون ایجاد تغییر در سطح کلسترول خوب (HDL) سطح کلسترول بد (LDL) را کاهش دهد. چه کسی حدس می‌زد که مارمالاد مملو از پوست پرتقال می‌تواند سطح کلسترول بد خون را کاهش دهد؟


کرفس مانع بروز فشار خون
اغلب فشار خون بالا منجر به حمله و بیماری قلبی و نارسایی کلیه می‌شود. یک داروی چینی برای درمان این عارضه، آب کرفس تازه است که می‌تواند با یک دستگاه مخلوط‌کن یا آب‌میوه‌گیری گرفته شود. نوشیدن یک یا دو لیوان بزرگ آب کرفس در روز می‌تواند مانع بروز فشار خون یا طبیعی کردن فشار خون افراد مبتلا به این عارضه شود. تحقیقات نشان داده است که ساقه‌های کرفس حاوی چندین نوع عامل ضد التهابی، ازجمله آپیژنین، یک ترکیب بازدارنده سیکلواکسیژناز 2 (COX-2 Inhibitor) شبیه به برخی از داروهای ضد التهاب است.
سلامت قلب با توت هائتورن
توت هائتورن از قرن هفدهم تاکنون به وفور مورد مصرف ساکنین قاره اروپا قرار گرفته است. این توت به‌طور سنتی برای هضم بهتر گوشت‌های پرچرب و غذاهای مقوی به کار برده شده و یک فعال‌کننده قوی سیستم جریان خون است. امروزه برای زدودن پلاک‌ها و دیگر مواد سمی خون از این میوه استفاده می‌شود. براساس مطالعات اخیر اروپا این میوه سرشار از بیوفلاونوئیدها (BIOFLAVONOID) و دارای فواید قلبی- عروقی از جمله کاهش‌دهنده فشار خون، تقویت‌کننده عضله قلب و بهبودبخش جریان خون قلب در سراسر بدن است. به علاوه ثابت شده است که توت هائتورن در کاهش کلسترول و تنظیم قند خون نیز مؤثر است. شما می‌توانید از چای توت هائتورن و یا 500میلی‌گرم در روز از مکمل‌های آن که به صورت پودر، کپسول و شربت در دسترس قرار دارد استفاده کنید.منبع : همشهری آنلاین
 
بالا