• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

شنیده ها: ایکس‌باکس تی‌وی مایکروسافت، رقیب اپل تی‌وی می‌شود

bivafa81

کاربر ويژه
شنیده ها: ایکس‌باکس تی‌وی مایکروسافت، رقیب اپل تی‌وی می‌شود


نیما دادگستر
- 2012-11-22 11:00شنیده ها و شایعات حاکی از آن است که مایکروسافت در آستانه سال 2013 یک set-top box با برند Xbox را معرفی خواهد کرد که کارکرد آن مشابه اپل تی‌وی در زمینه دریافت محتواهای چند رسانه‌ای است. این دستگاه علاوه بر دریافت محتوا از Xbox Live می‌تواند برای انجام بازی های خانگی هم استفاده شود.

در حقیقت این محصول بخشی از استراتژی دو مدلی کمپانی خواهد بود و در کنار نسل جدید کنسول بازی Xbox عرضه می‌شود. گفته شده که پلتفرم نرم افزاری ایکس باکس تی‌وی بر مبنای هسته ویندوز 8 است و تنها از بازی‌های معمولی پشتیبانی می‌کند، بنابراین همچنان بازی‌های حرفه‌ای تنها برای کنسول ایکس‌باکس معرفی خواهند شد.

اطلاعات سخت افزاری اندک هستند ولی گویا ایکس‌باکس تی‌وی در این بخش از چیپ‌ستی استفاده می‌کند که امکان همیشه روشن بودن دستگاه و بوت شدن فوق سریع برای وصل شدن به تلویزیون و پخش محتوا را می‌‌دهد.

مایکروسافت و اپل هم اکنون با کنسول بازی Xbox 360 و اپل تی‌وی در بازار محصولات خانگی حضور دارند و اگر چه رقابت مستقیمی در این بخش نداشته‌اند، ولی مایکروسافت پیش‌تر با Zune به رقابت مستقیم با محصولی از اپل (آیپاد) پرداخته بود و حالا نیز به نظر می‌رسد در صدد حضور جدی تر در بخش ارائه محتوای خانگی است.

اپل در سال مالی 2012 تعداد 5 میلیون Apple TV با قیمت 99 دلار فروخت و انتظار می‌رود در اواخر 2013 نیز iTV را معرفی کند. در سوی دیگر و با ارائه Xbox TV از سوی مایکروسافت، شاهد آن خواهیم بود که دو کمپانی گام‌های جدیدی در این بازار بر می‌دارند. و نمی‌توان گوگل را نیز فراموش کرد که با همکاری شرکای سخت افزاری خود تلویزیون‌های هوشمند را برای این بازار تدارک دیده. به نظر می‌رسد که کم کم رقابت در این عرصه هم وارد روزهای داغ خود می‌شود.​
 
بالا