• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

طرز تهیه سالاد کدوحلوایی مخصوص پاییز

پانته آ

متخصص بخش
• زمان تهیه: 20 دقیقه
• زمان خواباندن در مواد: 1 تا 4 ساعت
• زمان پخت: 30 دقیقه

مواد لازم برای سالاد کدو حلوایی به تعداد 6 نفر:
آب پرتقالیک پیمانه
شیره افرا3 قاشق غذاخوری
پودر خردل1.5 قاشق غذاخوری
زنجبیل تازه رنده شدهیک قاشق غذاخوری
کدوحلوایی خرد شده600 گرم
روغن به میزان لازم
نمک نصف قاشق چایخوری
فلفل سیاه ¼ قاشق چایخوری
روغن زیتون1/3 پیمانه
کاهو یا کلم6 پیمانه
کاسنی قرمز کوچک یک عدد
پسته نصف پیمانه
بز خرد شده85 گرم پنیر


طرز تهیه سالاد کدوحلوایی:
1. برای درست کردن چاشنی، در یک کاسه کوچک، آب پرتقال، شیره افرا، پودر خردل و زنجبیل را با یکدیگر مخلوط کنید. نصف پیمانه از مخلوط را کنار بگذارید.

2. برش‌های کدوحلوایی را درون کیسه پلاستیکی بزرگ بریزید و آن را درون کاسه بزرگ قرار دهید. چاشنی زنجبیل را روی آنها بریزید. در کیسه را ببندید و به مدت 1 تا 4 ساعت در یخچال قرار دهید تامزه‌دار شوند.

3. فر را با دمای 400 درجه فارنهایت روشن کنید. قالب مورد نظر را با روغن چرب کنید و کنار بگذارید.

4. کدوها را آبکش کنید. سپس آنها را درون قالب بچینید. قالب را به مدت 26 تا 30 دقیقه درون فر بگذارید تا کدوها کاملا طلایی و برشته شوند. سپس از فر خارج کنید.

5. برای تهیه سس، در یک کاسه کوچک، چاشنی باقی‌مانده، نمک و فلفل سیاه را با یکدیگر مخلوط کنید. به تدریج روغن اضافه کنید. دو تا 3 قاشق غذاخوری از سس را روی کدوهای گرم بریزید و هم بزنید.

6. در یک کاسه بزرگ، کاهو، کاسنی فرنگی و نیمی از پسته‌ها را با هم مخلوط کنید. نیمی از سس را اضافه کنید. کدوهای برشته را به کاسه اضافه کنید و هم بزنید. روی آنها پسته باقی‌مانده و پنیر بز بریزید. بقیه سس را نیز اضافه کنید078176117522214102a.jpg
 
بالا