• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

علت از بین رفتن حس مردانگی

manaattari

New member


کاهش میل جنسی در مردان ممکن است تحت تاثیر مشکلات جسمی، کاهش هورمون جنسی، یا عدم تنظیم هورمون های جنسی مردانه و سایر علل جسمی یا روحی رخ بدهد که این علل ممکن است یکی از موارد زیر باشد


1-اختلال نعوظ علت از بین رفتن حس مردانگی​


اختلال نعوذ با کاهش میل جنسی تفاوت دارد و به معنای ناتوانی برای به دست آوردن و نگه داشتن نعوظ سفت به اندازه کافی برای رابطه جنسی است که اگر موقتی باشد جای نگرانی نیست اما اگر مشکلی مدت دار باشد می تواند به کاهش میل جنسی در فرد بیانجامد اما این بیماری را با توجه به علت اختلال می توان به کمک دارو درمان کرد. داروهای منبسط کننده مانند ویاگرا، لویترا و... جریان خون را در آلت بالا می برند و باعث بهبود اختلال می شوند و در نهابت با درمان، کاهش میل جنسی نیز برطرف می شود.


کاهش قدرت نعوذ به معنای عدم توانایی فرد برای حفظ نعوذ به مدت لازم می تواند باعث نارضایتی جنسی طرفین شده و ناخودآگاه به کاهش میل جنسی می انجامد که این عارضه ممکن است به دلیل وجود استرس، بیماری یا مشکلات روحی و... باشد.


2-اضطراب عملکرد جنسی علت از بین رفتن حس مردانگی​


مردان در رابطه جنسی با دو مشکل روبرو هستند که یکی از آنها اضطراب ایشان از رضایت بخش بودن عملکردشان است و دیگری زودانزال بودن شان. که ترس و اضطراب در این دو زمینه می تواند در میزان میل جنسی آنها تاثیر داشته باشد. بسیاری از مردان مشکل دیگری نیز دارند و فکر می کنند اگر همسر خود را به ارگاسم نرسانند نتوانسته اند عملکرد مطلوبی داشته باشند و فشار حاصل از این مسائل باعث کاهش میل و توان جنسی آنها می شود.


3-بیماری ها علت از بین رفتن حس مردانگی​


بعضی از بیماری ها بر روی میل جنسی مردان تاثیر می گذارند و باعث کاهش تمایلات جنسی می شوند. از جلمه بیماری سرطان که حس شهوانی را کاهش می دهد. فشار خون بالا، دیابت و بیماری های عروقی که باعث کند شدن جریان خون در اندام تناسلی می شوند باعث کاهش میل جنسی می شوند. از دیگر عارضه های جسمی تاثیر گذار وجود تومور در غده هیپوفیز است که باعث کاهش ترشح هورمون های جنسی می شود.


4-ارتباط عاطفی ضعیف علت از بین رفتن حس مردانگی​


کم شدن صمیمیت بین زن و شوهر و ارتباط عاطفی ضعیف نیز از عواملی است که به کاهش میل جنسی مرد می انجامد. درمان این معضل با برطرف کردن مشکلات فی مابین، انجام معاشقه، صمیمیت بیشتر، بغل کردن یکدیگر و بوسیدن ممکن است. در برخی از روابط پس از گذشت مدت زمانی از رابطه زناشویی دیگر رضایت قبلی از رابطه اتفاق نمی افتد و طرفین به اندازه قبل از رابطه جنسی لذت نمی برند. این موضوع به مرور زمان باعث کاهش میل جنسی فرد می شود. کم شدن لذت جنسی نیز می تواند به علت کم شدن هیجان در رابطه، وجود مشکلات زندگی و عادی شدن و یکنواختی در ازدواج و... باشد.


5-مصرف برخی داروها علت از بین رفتن حس مردانگی​


مصرف برخی داروها در مردان باعث کاهش میل جنسی آنها و عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی می شود که البته بسته به بیماری و زمان مصرف آنها مشکل می تواند موقتی باشد. این داروها شامل موارد زیر است


  • استفاده از آنتی هیستامین ها
  • داروهای گرفتگی سینه
  • انواع داروهای فشار خون
  • داروهای ضد افسردگی نظیر سرترالین، فلوکستین و...
  • استفاده از داروهای ضد ایدز
  • داروهای کاهنده کلسترول
  • انواع داروهای شیمی درمانی
  • استفاده از انواع مواد اعتیاداور مانند کوکائین، هرویین، مورفین

زوج درمانگر مناسب در تهران

 
بالا