• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

قالب‌های سبز گردشی در نمای شهر پالماس برزیل

نیکا

متخصص بخش معماری
استودیو معماری توسعه شهری برزیل ماکت شهرسازی پالماس را در منطقه بسیار عظیم با قالب‌های سبز و گیاهی لذت‌بخش به نمایش گذاشته است.

5396_634498494116890000_l.jpgطرح استراتژیک احداث یک کلان‌شهر در برزیل با نام اختصاصی پالماس (Palmas) ارایه شده است که بتواند شهرسازی در منطقه را گسترش داده و به بسط قالب توسعه شهری در منطقه Tocantins برزیل دست یافت.

استودیو معماری توسعه شهری برزیل ماکت شهرسازی پالماس را در منطقه بسیار عظیم با قالب‌های سبز و گیاهی لذت‌بخش به نمایش گذاشته است. این ماکت شهری از تعدادی ساختمان‌های سبز با پنل‌های خورشیدی مشبکی برخوردار است که جلوه نمای خارجی شهر را دوچندان افزایش داده‌اند.

همچنین فضاهای سبز داخلی شهر به صورت مجزا در اطراف محیط ساختمان‌های آن به کار گرفته شده‌اند که با بدنه‌های شیب‌دار و مورب خود، بیشترین حجم انرژی‌های طبیعی مانند نور خورشید، وزش باد و آب باران را جذب خواهند کرد.-ground-floor-%2001.jpg


گردش این فضاهای سبز در طول شبانه روز با توجه به تابش نور خورشید از دیگر قابلیت‌های طراحی نمای خارجی شهر برزیل محسوب می‌شوند.
ساختمان‌های اداری شهر پالماس با شیشه‌های روشنایی رنگی پوشانده شده‌اند که هنگام تابش نور خورشید، انعکاس زیبای نور را به وضوح در فضای داخلی ساختمان به نمایش خواهند گذاشت.

قالب‌های لوله‌ای برنجی در اطراف اسکلت ساختمان‌های شهر به کار گرفته شده‌اند تا در مدت زمان کوتاهی، آب باران را در بیشترین میزان ممکن جذب کنند.-ground-floor-%2002.jpg

-ground-floor-%2003.jpg

-ground-floor-%2004.jpg
 
بالا