• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

موفقیت دانش آموزان ایرانی در المپیاد بین المللی علوم نوجوانان

parisa

متخصص بخش
دانش آموز عضو تیم اعزامی ایران به دهمین دوره المپیاد بین المللی علوم نوجوانان در هند موفق به کسب مدال برنز مسابقات شد.
دکتر دینا ایزدی، نماینده رسمی این مسابقات در ایران با اعلام این مطلب به خبرنگار علمی ایسنا گفت: دهمین دوره المپیاد بین المللی علوم نوجوانان از 12 تا 22 آذرماه با حضور تیم‌های دانش آموزی از 42 کشور در پونای هند برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان شرکت کننده در این مسابقات که در رده سنی زیر 15 بودند در طول 10 روزحضور در مسابقات به مسابقات جانبی هم پرداختند.

ایزدی تصریح کرد: تیم اعزامی به این مسابقات از دانش آموزان دبیرستان نیکان و بعثت مشهد بودند که در مسابقات ملی المپیاد علوم نوجوانان که با رقابت دانش آموزان شرکت کننده از مدارس تهران، مشهد، بیرجند و کرج توسط مؤسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی درتابستان و مهر ماه سال جاری برگزار شد، انتخاب شده بودند. در پایان این مسابقات، امیر حسین امینی منش از دبیرستان نیکان موفق به کسب مدال برنز شد. در کنار این مسابقات مسابقه فوتبال بین تیم های کشورهای مختلف نیز انجام شد که دانش آموزان علی شاطریان و علیرضا سیدی از اعضای تیم برنده موفق به کسب کاپ این مسابقات شدند. میزبان دوره بعدی این المپیاد کره جنوبی و یا سریلانکا خواهد بود.

رییس موسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی تصریح کرد: دانش آموزانی که مایل به شرکت در دوره بعدی این المپیاد می باشند لازم است در مسابقه داخلی که به زودی اطلاعات آن از طریق سایت مؤسسه به نشانی www.ayimi.org اعلام خواهد شد، شرکت کنند.
یکشنبه ۲۴ آذر
 
بالا