• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

چرا تعرفه های طراحی وب سایت متفاوت است؟

webcade

New member
اگر برای راه اندازی وب سایت خود به شرکت های طراحی سایت مختلف سری زده باشید متوجه خواهید شد که قیمتهای مختلفی در این زمینه وجود دارد و هر شرکت برای خود تعرفه ای در نظر گرفته است. این تفاوت قیمتها باعث به وجود آمدن تصوراتی می شود که همیشه درست نیستند.
اینکه تمام شرکتها یک کار انجام میدهند و برخی بی جهت گران تر از بقیه شرکتها کار می کنند یا اینکه برعکس هر شرکتی که تعرفه بالاتری دارد حتما سایت بهتری طراحی می کند.
نکته اینجاست که شما باید بدانید که تعرفه طراحی سایت و نحوه قیمت گذاری برای طراحی سایت چگونه است و در ازای هزینه ای که پرداخت می کنید چه کارهایی برای شما انجام می شود؟
هزینه طراحی سایت بر اساس خدماتی است که شرکت از شروع پروژه طراحی تا زمانی که سایت وجود دارد، به شما ارائه می دهد از جمله:
[h=2]
Icon-In-Article02.png
ثبت دامین (دامنه)قیمت دامنه در صورتی که پسوند ir . یا com. و یا سایر پسوندها باشد، متفاوت است.

[h=2]
Icon-In-Article02.png
خرید هاستهزینه هاست نسبت به ظرفیت و پهنای باند لازم برای وب سایت متفاوت است.

[h=2]
Icon-In-Article02.png
ارائه template برای سایتطراحی گرافیکی سایت بر اساس تخصص گرافیست و تنوع کاری او، و همچنین تعداد template و تعداد دفعات ویرایش متفاوت است.
[h=2]
Icon-In-Article02.png
برنامه نویسی سایتنرم افزارها و اسکریپت های مورد استفاده برای هر وب سایت متنوع است که بر اساس پیچیدگی آنها متفاوت قیمت گذاری می شود. در واقع این همان بخش برنامه نویسی سایت است . هزینه ای عمده ای که پرداخت می کنید مربوط به این بخش می باشد.

[h=2]
Icon-In-Article02.png
طراحی پایه سایتاتصال بخش برنامه نویسی و گرافیکی وب سایت و در واقع پیاده سازی صفحات وب توسط developer

[h=2]
Icon-In-Article02.png
اضافه نمودن زبان جدید به سایتبه طور معمول هزینه اضافه نمودن هر زبان جدید به وب سایت درصدی از مبلغ کل طراحی محاسبه می شود.

[h=2]
Icon-In-Article02.png
طراحی ریسپانسیوطراحی واکنش گرا به معنای سازگاری سایت با دیوایسهای مختلف مثل موبایل و تبلت و .. است، که هنگام برآورد قیمت، هزینه جداگانه ای دارد ولی باتوجه به قوانین جدید گوگل و افزایش کاربران موبایل و تبلت از ملزومات طراحی سایتهای جدید محسوب می شود.

[h=2]
Icon-In-Article02.png
ورود اطلاعات ( Data entry)بسیاری از شرکتها وب سایت را به صورت خام به مشتری تحویل می دهند اما برخی از آنها ورود دیتای اولیه وب سایت را به عهده می گیرند و بر اساس حجم دیتای اولیه در برآورد قیمت تاثیر می گذارد.

[h=2]
Icon-In-Article02.png
برقراری امنیت وب سایتاین کار نیاز به متخصص امنیت وب دارد که مدام سایت را به لحاظ امنیتی بررسی کند و تمام باگهای امنیتی را از بین ببرد. البته شرکتهایی که در این زمینه کاملا حرفه ای هستند خیلی زیاد نیستند و این بخش در قیمت گذاری بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

[h=2]
Icon-In-Article02.png
بهینه سازی به لحاظ موتورهای جستجودر آخرین مراحل متخصص سئو سایت را از نظر قابلیت بالا آمدن در نتایج موتورهای جستجو بهینه می کند. و این هم از آن دسته خدماتی است که گرچه در قیمت گذاری تاثیر گذار است اما بسیار حائز اهمیت است.

[h=2]
Icon-In-Article02.png
آموزش CMSآموزش سیستم مدیریت محتوای وب سایت به کارفرما از جمله خدماتی است که متحمل هزینه می شود.


[h=2]
Icon-In-Article02.png
پشتیبانیمتاسفانه برخی از شرکتهای طراحی سایت زمانی که وب سایت مشتری را تحویل می دهند دیگر هیچ گارانتی ندارند که در صورت ایجاد مشکل به رفع آن بپردازند و این از مهمترین مسائلی است که ارزش هزینه کردن را دارد.
با وجود اینکه امروزه طراحی سایت توسط برخی به صورت شخصی انجام می شود، اما با توجه به تمام موارد بالا باید بدانیم که اگر کار طراحی وبسایت قرار است اصولی و بی نقص اجرا شود باید به صورت تیمی انجام شود . علاوه بر اینکه هر کدام از اعضای تیم بخشی از کار را با توجه به تخصصشان در آن زمینه به نحو احسن انجام می دهند از لحاظ پشتیبانی نیز کار به صورت روتین و بی نقص انجام می شود زیرا برای رفع مشکل نیاز به پیدا کردن یک شخص نیست و کار تیمی است و خود شرکت و کل تیم، پشتیبانی کار را به عهده خواهند گرفت.
البته لازم به ذکر است که به طور حتم هزینه های کار تیمی به دلیل تعداد افراد و تخصص هر یک بالاتر خواهد بود ولی قطعا این هزینه منطقی است و ارزش خواهد داشت.
منبع:
تعرفه های طراحی وب
 
بالا