اعتماد نا به جا به دوست دوران سربازی ، یک سرقت اینترنتی را رقم زد

گل همیشه بهار

متخصص بخش اینترنت

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی‌ کهگیلویه وبویراحمد گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌ها مشخص شد که فردی با استفاده از سامانه تلفن بانک یكی از بانک‌ها و به صورت تلفنی مبالغی را تحت عنوان خرید کارت شارژ تلفن اعتباری برداشت نموده است.

این مقام انتظامی افرود: کارآگاهان این پلیس پس از یک سری تحقیقات دامنه دار و بکارگیری شیوه‌های خاص پلیسی موفق به شناسایی متهم شده و با هماهنگی‌های به عمل آمده با مقام قضایی نامبرده را شناسایی و جهت تحقیقات بیشتر به این پلیس احضار کردند.

وی یادآور شد: متهم در ابتدا منکر هرگونه جرم و بزه ارتکابی بود اما در مواجهه با ادله و مستندات پلیس لب به اعتراف گشوده و اعلام داشت که با مالباخته، هم خدمتی بوده و با سوء استفاده از اعتماد وی شماره حساب و رمز دوم کارت عابربانک او را بدست آورده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب شخصی دوستش کرده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی‌ کهگیلویه و بویراحمد در پایان با اشاره به تشکیل پرونده و ارجاع متهم دستگیر شده به مراجع قضایی به شهروندان توصیه كرد: از ارائه اطلاعات مالی و بانكی خود از قبیل شماره حساب، شماره كارت‌های اعتباری و غیره را به سایت‌های متفرقه و مشكوک و افراد ناشناس خودداری نموده و به هیچ عنوان از روی اعتماد مشخصات خود و رمز کارت و حساب‌های بانکی را اختیار کسی قرار ندهند. و هر چند وقت یک بار برای تغییر رمز عبور كارت‌های اعتباری اقدام نمایند.
 
بالا