• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

اینترنت پهن باند همراه ایرانسل

R0xanA

متخصص بخش گرافیک و مالتی مدیا
از این پس شما مشترکین عزیز ایرانسل تجربه‌ای بسیار متفاوت از اینترنت همراه خواهید داشت. شرکت ایرانسل افتخار دارد به عنوان اپراتور دارای پوشش سراسری شبکه، بهره‌برداری آزمایشی از نسل‌های ۳ و بالاتر اینترنت را در بستر تلفن همراه ارائه نماید.
بدین ترتیب، بدون نیاز به تعویض سیم‌کارت خود و یا پرداخت هرگونه هزینه راه‌اندازی یا فعالسازی، صرفا با حضور در مناطق تحت پوشش 3G، می‌توانید از کیفیت متمایز این خدمات بهره‌مند شوید. به یاد داشته باشید، علامت‌های H ،H+ یا 3G روی نمایشگر تلفن همراه نشان می‌دهد که شما در شبکه اینترنت پهن باند همراه هستید.

با راه‌اندازی این زیرساخت پیشرفته، شرکت ایرانسل این امکان را فراهم کرده تا دامنه گسترده‌ای از خدمات مبتنی بر دیتا، از جمله دولت الکترونیک، شبکه پرداخت دیجیتال، بانکداری الکترونیک و غیره به سادگی در اختیار شما قرار گیرد و علاوه بر بهبود تجربه زندگی دیجیتال، منجر به رونق بیشتر در بازار کسب و کار شود.
[h=4]چرا 3G؟ برخی از مزایای نسل‌های بالاتر اینترنت همراه پرسرعت عبارتند از:

  • کاهش زمان در نقل و انتقال دیتا
  • امکان تبادل حجم وسیعی از اطلاعات از جمله ارسال ویدئو کلیپ و موسیقی، دسترسی به برنامه‌های کاربردی متنوع، بازی‌های آنلاین و غیره با چندین برابر سرعت و کیفیت نسبت به نسل‌های گذشته
  • کیفیت متمایز در شنیدن و دیدن فایل‌های صوتی و تصویری
[h=3]تنظیمات لازم برای استفاده از نسل سوم اینترنت جهت دریافت پیامک تنظیمات اینترنت به اینجا بروید
[h=3]تنظیمات خودکار سرویس 3G برای دریافت تنظیمات به صورت خودکار، ابتدا به صفحه گوشی‌های با قابلیت GPRS در وب سایت ایرانسل مراجعه نمایید و اطمینان حاصل کنید که گوشی تلفن همراه‌تان قابلیت دسترسی به اینترنت را دارا است. همچنین می‌توانید با کلیک بر لینک موجود، تنظیمات مورد نظر خود را دریافت کنید و یا با شماره‌گیری کد *۱۳۰*۳*۶# برای ارسال تنظیمات درخواست کنید. پس از چند لحظه این تنظیمات برای شما ارسال خواهد شد و کافیست آن را در گوشی خود ذخیره کنید.

لازم به ذکر است که تمام گوشی‌هایی که تنظیمات GPRS بر روی انها انجام شده است، قابلیت کارکرد در شبکه 3G را دارا می‌باشند و نیازی به انجام مجدد تنظیمات نیست.
[h=3]تنظیمات دستی سرویس 3G اکثر گوشی‌های استاندارد موجود در بازار ایران بدون نیاز به انجام تنظیمات دستی قابلیت اتصال به شبکه اینترنت همراه ایرانسل (GPRS) را دارند، و مشترکین برای استفاده از سرویس 3G تنها کافی است گزینه مربوط به فعال‌سازی سرویس WCDMA (3G) را در تلفن همراه خود فعال نمایند (برای اطلاع از روش فعال‌سازی به قسمت تنظیمات دستی مراجعه نمایید). درصورتی که تلفن همراه شما به صورت خودکار به شبکه اینترنت متصل نشد، لازم است تنظیمات به صورت دستی انجام شود.
Value
Item​
Irancell-GPRS​
Connection Name​
GSM-GPRS/GPRS​
Bearer​
mtnirancell​
APN​
Home Page​
10.131.26.138
WAP 1.0 Proxy​
9201Port
CO-WSPService
10.131.26.138
WAP 2.0 Proxy​
8080Port
HTTPService

نحوه وارد کردن تنظیمات دستی در گوشی‌های دارای سیستم‌عامل‌های مختلف:
سیستم عامل Android نسخه ۴ و به بالاتر
سیستم عامل Android نسخه‌های قدیمی
سیستم عامل Windows Phone 8
سیستم عامل Windows Phone
سیستم عامل iOS (Apple IPhone)
سیستم عامل Blackberry
سیستم عامل Java
سیستم عامل Symbian
لازم به ذکر است که با توجه به سرعت بسیار بالای اینترنت در بستر نسل های بالاتر اینترنت همراه، مشترکین می‌توانند با خرید بسته‌های افزایشی مقرون به صرفه، نسبت به مدیریت هزینه‌های خود اقدام کنند.
 
بالا