• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

جذب آگهی، چگونه و از چه کسانی؟! همه چیز درباره تبلیغات اینترنتی

ناهید

متخصص بخش
l_b_kh.gif
یکی از شرایط اساسی برای موفقیت در جذب آگهی در هر رسانه، انتخاب صحیح گروه آگهی دهنده هاست. با فرض جذب آگهی برای سایتهای اینترنتی فارسی، بایستی ببینیم تاکنون از چه کسانی آگهی درج شده و در آینده از چه کسانی می شود برای سایتهای اینترنتی آگهی گرفت؟
با بررسی آگهی هایی که تاکنون در سایتهای اینترنتی فارسی زبان دیده ام غالب آگهی ها به فعالیتهای وبی (Web Services) مربوط بوده است.


ارائه کنندگان سرویس ثبت نام (Domain) و میزبانی (Hosting) و خدمات طراحی و برنامه نویسی سایت بیشترین آگهی ها را در فضای اینترنت فارسی به خود اختصاص داده اند


معرفی سایتهای اطلاع رسانی، وبلاگ و سایتهای شخصی، آگهی های مشاورین املاک اینترنتی و سرویس های تحت وب، سایر اگهی ها را تشکیل داده اند. شرکتهای تجاری بندرت در سایتهای اینترنتی به درج آگهی به صورت برنامه ریزی شده پرداخته اند


اگر بخواهیم میزان گردش پول در تبلیغات سایتهای فارسی زبان را بالا ببریم، ناگزیر هستیم سراغ شرکتهای بزرگی برویم که دارای اعتبار زیاد در بخش تبلیغات خود هستند و با اختصاص بخشی از بودجه تبلیغاتی خود به تبلیغات وبی، باعث درآمد بیشتر برای صاحبان سایتها و ایجاد انگیزه کافی برای واسطه های جذب آگهی خواهد شد
قدم اول ایجاد شرکت کارگزار یا کارگزارانی است که به صورت حرفه ای به کار معرفی و پذیرش تبلیغات اینترنتی مشغول شوند. منظور از لفظ حرفه ای در اینجا، داشتن این مشخصات است:


- دارای تجربه فعالیت تبلیغاتی در بازار ایران باشند.


- دارای دانش تبلیغات به طور اعم و آگاه به اصول فعالیت تحت شبکه به شکل عملی باشند.


- نیروی انسانی و امکانات مناسب خود را فقط به این کار اختصاص دهند.


- بتوانند با کلیه آژانسهای تبلیغاتی ارتباط مناسبی جهت توجیه مدیران و بازاریابان تبلیغات شرکتها ایجاد نمایند.


- با شروع به کار کارگزاری جذب آگهی های اینترنتی، در دو مسیر مختلف بایستی فعالیت نماید.


- معرفی، آموزش و توجیه آژانسهای تبلیغاتی فعال در سطح ایران (واسطه های پذیرش آگهی).


- معرفی و ارائه توجیه اقتصادی تبلیغات اینترنتی برای صاحبان صنایع و تجارت (آگهی دهندگان).


- برای ارتباط صحیح با صاحبان آژانسهای تبلیغاتی خصوصا آن دسته (قلیل) که سهم عمده ای از گردش مالی تبلیغات شرکتهای بزرگ را در اختیار دارند برنامه ریزی دقیقی را می طلبد. برگزاری سمینارهای اختصاصی برای مدیران مسئول و مدیران بازاریابی کانون های آگهی و تبلیغات و تهیه و ارسال نشریات ادواری متناسب می تواند در این امر مهم، کار ساز باشد.


- مطمئن باشید شرکتهای تبلیغاتی به دو نکته در واگذاری آگهی مشتریان خود اهمیت می دهند.


- کارمزد آگهی: میزان و نحوه دریافت و اطمینان از دریافت به موقع و دقیق آن


- تاثیر گذاری آگهی و رضایت مشتریان خود (ولو نسبی)


- گام مهم دیگر، فهرست کردن سایتهای پرترافیک، دسته بندی آنها از نظر موضوع سایت و نوع مخاطب، تعیین تعرفه های منطقی، تعیین جداول مناسب تخفیف و تعیین نحوه پرداخت (با نگاهی به روش های مالی سایر رسانه ها) می باشد.


- ایجاد روشی مطمئن و سالم برای مکانیزم اجرائی درج آگهی ها در سایتهای مختلف در جذب اعتماد آگهی دهندگان و موفقیت طرح بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد


آگهی دهنده بایستی بتواند  • سایتهای مناسب را آزادانه انتخاب نماید

مشخصات (میزان بازدید کننده، مشخصات کلی بازدید کنندگان از نظر منطقه سکونت و سایر اطلاعات ممکن) بازدید کنندگان سایت ها را به صورت درست و واقعی بداند.


تعرفه ای روشن و شفاف برای درج آگهی در سایتهای مختلف در اختیار داشته باشد.  • از درج سفارشات خود مطمئن باشد

در صورت برنامه ریزی واقع گرایانه، انتخاب افرادی آشنا و کارشناس به عنوان کارگزاری، عدم توقع سوددهی فوری و کوتاه مدت و تلاش در بالابردن تاثیر گذاری آگهی اینترنتی، می توان به موفقیت این فعالیت خوش بین بود.


منبع : تبلیغ سیتی
 

peyketallaei

New member
انتخاب روش صحیح تبلیغات در اینترنت بی شک یکی از مهمترین قدم های این حوزه از تبلیغات است

استفاده از تمامی راهکارهای تبلیغاتی اینترنتی شما را در کسب این مهم یاری خواهد نمود

تبلیغات اینترنتی دنیای جدید را برای شما پیش رو خواهد داشت
دنیایی فعال و پر از نیاز
استفاده ویژه و هدفمند از این دنیای جدید و استفاده مناسب از راهکارهای امروزی ، وجه تمایز شما خواهد بود
 
بالا