• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

جشنواره تئاتر خیابانی بهزیستی فراخوان داد/ آغاز اجرای «ماضی استمراری»

*pooneh*

متخصص بخش سینما،تلویزیون و تئاتر
[h=3]اعلام فراخوان نخستین جشنواره تئاتر خیابانی بهزیستی، آغاز اجرای «ماضی استمراری» در تالار قشقایی، حضور همایون شجریان در نمایش «دورهمی زنان شکسپیر»، تمدید اجرای «زورو محاکمه می شود»، تاریخ پایان اجرای دو نمایش تئاتر شهر مهمترین اخبار تئاتر امروز هستند.
20140812174317_--------------------------------.jpg
به گزارش سينماخبر؛ در ادامه استقبال هنرمندان و مخاطبان از نمایش های روی صحنه تماشاخانه ایرانشهر، همایون شجریان به تماشای نمایش «دور همی زنان شکسپیر» نشست. همایون شجریان، در حالی که در شب های اخیر کنسرت بزرگ «چرا رفتی» را به صحنه می برد، شب گذشته دوشنبه 20 مرداد ماه با حضور در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر، به تماشای نمایش «دور همی زنان شکسپیر» به کارگردانی بهاره رهنما نشست.

نمایش «دور همی زنان شکسپیر» به نویسندگی و کارگردانی بهاره رهنما، هر شب غیر از شنبه‌ها در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

همچنین بهاره رهنما در سانس بعد همین سالن در نمایش «آرسنیک و تور کهنه» کاری از حسین پارسایی با پژمان جمشیدی، بیژن بنفشه خواه، خسرو احمدی، فرناز رهنما و ... روی صحنه می رود.

زورو همچنان محاکمه خواهد شد

نمایش «زورو محاکمه می شود» که از اول مرداد در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفته است به دلیل استقبال علاقمندان تا 14 شهریور تمدید شد.

این نمایش که تنها بازیگر آن احسان کرمی است تا اکنون اجراهای موفقی را پشت سر گذاشته و تاکنون هنرمندانی چون اصغر همت، مسعود فروتن، ستاره اسکندری، سینا رازانی، محمدرضا علی مردانی، شهرام مکری، شقایق دهقان، سام قریبیان و ... از این نمایش دیدن کردند.

این نمایش قرار بود تا 23 مرداد اجرا شود که به دلیل درخواست مخاطبان تا 14 شهریور ادامه خواهد داشت. نمایش «زورو محاکمه می شود» هر شب به جز شنبه ها از ساعت 19در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود.

خوانش «وقت خواب ماهی ها» را در برج میلاد

محمد امیریاراحمدی نمایشنامه «وقت خواب ماهی ها» را در برج میلاد نمایشنامه‌خوانی می كند. این نمایشنامه در ادامه برنامه «هفت شب نمایشنامه‌خوانی» در برج میلاد روخوانی می شود.

نمایشنامه «وقت خوب ماهی ها» نوشته محمد امیر یاراحمدی سال‌ها پیش چند اجرای محدود داشته است اما از آنجاكه یاراحمدی این اجراها را راضی كننده نمی دانست، بهتر دید بعد از سال‌ها، بار دیگر این نمایش‌نامه را روخوانی كند.

نمایشنامه «وقت خواب ماهی ها» دو كاراكتر زن و یک داستان اجتماعی دارد و روز پنجشنبه 23 مرداد ماه در بخش «میز كار نویسنده» در برنامه «هفت شب نمایشنامه خوانی» روخوانی می شود.

در همین روز نمایشنامه «خرید، مهمونی، ورزش، رستوران» نوشته مینا صیادی نیز به صورت گروهی در بخش «صدای نسل تازه» روخوانی خواهد شد. این برنامه ساعت 18 روز پنجشنبه 23 مرداد ماه در برج میلاد برگزار می شود.

برنامه «هفت شب نمایشنامه‌خوانی » با دبیری افتخاری علیرضا نادری 20 تا 26 مرداد در برج میلاد روخوانی می شود.

«ماضی استمراری» در تالار قشقایی

نمایش «ماضی استمراری» به نویسندگی مرضیه ازگلی و کارگردانی ندا هنگامی در تالار قشقایی روی صحنه می رود.

نمایش «ماضی استمراری» ماهیت شکل گرفته یک زندگی اجتماعی را به ترسیم می کشد و چالش های ما بین اعضای خانواده را با نگاهی که وابسته به مسائل روز جامعه است، نشان می دهد.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از بازیگران رابعه معدنی ،مهدی صباغی، مهسا ایرج پور،خسرو شهراز ،شیدا خلق ، سعید زارعی طراح صحنه محمود فتح نیا ،طراح لباس،الهام جعفری معین،طراح گریم لعیا خدامان ،انتخاب موسیقی شهلا نیساری، مدیر تولید محمد قدس، دستیار کارگردان رها جهانشاهی، مدیر صحنه امیر حسین دیانتی، منشی صحنه سیما کهنمایی، عکاس امیر خدایی، روابط عمومی آتنا مجلسی.

نمایش «ماضی استمراری» از اول شهریور ماه در تالار قشقایی تئاتر شهر روی صحنه می رود.

فراخوان نخستین جشنواره تئاتر خیابانی بهزیستی

نخستین جشنواره تئاتر خیابانی بهزیستی که مهرماه سال جاری برگزار می شود، فراخوان داد.

این جشنواره با هدف فرهنگ سازی و ایجاد فضای تعامل میان خانواده ایرانی و معلولین، برخورداری این قشر از تمامی حقوق شهروندی ، اجتماعی ، امکان برقراری شرایط یکسان در زندگی عمومی این افراد با دیگر افراد جامعه برگزار خواهدشد.

موضوع جشنواره نیز شامل پیشگیری از معلولیتها (جنگ، حوادث و ....)، معلولیت و مناسب سازی محیط شهری، توانمندسازی جامعه هدف سازمان و نقش مشارکتهای اجتماعی، ازدواج و تحکیم خانواده، پیشگیری از طلاق، بهداشت روان جامعه، پیشگیری از اعتیاد پیشگیری از ایدز کودک آزاری جامعه و آسیب های اجتماعی، مهارتهای زندگی سالمندی و متکدیان و پدیده تکدی­‌گری است.

نخستین جشنواره تئاتر خیابانی بهزیستی که در دو بخش نمایش های خیابانی و میدانی و شورایی برگزار می شود، به صورت رقابتی برگزار خواهد شد و میزان جوایز آن به زودی اعلام می شود.

تاریخ پایان اجرای دو نمایش مشخص شد

تاریخ پایان اجرای دو اثر نمایشی به صحنه رفته در تالارهای چهارسو و سایه مجموعه تئاتر شهر مشخص شد.

نمایش «ننه دلاور و فرزندان او» به کارگردانی زهرا صبری که از 17 تیر ماه اجرای خود را در تالار چهارسو آغاز کرده، سه شنبه 4 شهریور به اجرای خود پایان می دهد.

نمایش « پوزه چرمی» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی هم که از 19 تیر در تالار سایه به صحنه رفته جمعه 24 مرداد ماه از این تالار خداحافظی می کند.

برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com و برای تهیه و یا رزرو بلیت آثار نمایشی به صحنه رفته در تئاتر شهر به آدرس www.gishetheater.ir مراجعه کنید.
 
بالا