• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

دوست دارید کورتانا از زبان فارسی پشتیبانی کند؟ پس رای دهید!

Mahdi Askari

مدير فنی
بعد از این که کمپانی اپل اولین دستیار صوتی را با نام سیری معرفی کرد، لرزشی شدید بر تن کمپانی‌های مطرح افتاد و همگی سعی کردند هرچه سریع‌تر دستیار اختصاصی خود را برای رقابت با سیری آماده کنند. در این میان گوگل دستیار صوتی‌اش را با نام گوگل ناو معرفی کرد و مدتی بعد مایکروسافت با کورتانا وارد میدان شد.


اگر در بین این سه دستیار صوتی گزینه مناسبی برای ازدواج انتخاب کنیم، به‌طور حتم کورتانا خواهد بود؛ زیرا هم از خانواده‌ای با اصالت است و هم روابط اجتماعی خوبی دارد. بله کورتانا برخلاف سیری و گوگل ناو چندان حس و حال رسمی بودن را ندارد و حتی گه گداری جوک نیز می‌گوید!
پدر کورتانا (مایکروسافت) نیز یکی از فعالان به‌نام حوزه تکنولوژی است که بر برتری این دستیار صوتی می‌افزاید. آموخته‌های کورتانا را نیز سرویس جستجوی بینگ به آن یاد داده است. البته این سوگلی مایکروسافت سن و سال زیادی نیز ندارد و به همین دلیل تنها به چند زبان محدود مسلط است.


حال می‌خواهیم یک مکالمه کوتاه با پدرش داشته باشیم تا بلکه بتوانیم او را به آموزش زبان فارسی برای فرزندش وادار کنیم. فعلا کورتانا از زبان شیرین فارسی پشتیبانی نمی‌کند و بسیار مشتاق هستیم تا ما نیز با همسر خود (کورتانا) به زبان رسمی کشورمان صحبت کنیم. پس اگر شما نیز چنین درخواستی از پدر عروس خانم دارید، به لینک زیر بروید و به درخواست اضافه کردن زبان فارسی برای کورتانا رای دهید زیرا مایکروسافت واقعا به این آرا اهمیت می‌دهد و چندی پیش با کمک همین آرا تقویم هجری شمسی به ویندوز 10 اضافه شد.
در حال حاضر این درخواست در سومین مقام جای گرفته است و 27.318 رای دارد. شما می‌توانید با رای دادن به این درخواست و اطلاع رسانی به‌دوستان و فعالان حوزه وب گامی جهت افزودن زبان پارسی به کورتانا بردارید.
 
بالا