• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

معرفی نقشه ترافیک و حمل و نقل مشهد

rahsazan

کاربر ويژه
[h=3]به نقل از: بازار

لینک معرفی


نقشه‌ ترافیک و حمل و نقل مشهدنقشه‌ موبایل ترافیک و حمل و نقل مشهد با هدف راهنمایی شهروندان، زائران و گردشگران در مسیر سفر‌های درون شهری و اطلاع‌رسانی پیرامون وضعیت جاری ترافیک سطح شهر به سفارش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد و توسط شرکت سازه‌های اطلاعاتی راژمان توسعه یافته است. داده‌هاي ترافيكي اين سرويس توسط مركز كنترل ترافيك مشهد تامين مي‌شود.
[h=3]قابلیت‌های اصلی این نرم‌افزار عبارتند از:[h=4]- نقشه‌ موبایل آفلاین شهر و لایه‌های مکانی کابردینقشه‌ شهر مشهد با جزییات مختلف به همراه لایه‌های اطلاعاتی مرتبط با موقعیت‌های مکانی مرتبط با حمل و نقل و ترافیک به صورت آفلاین در دسترس می‌باشد. در صورت بروز تغییر در موقعیت‌های مکانی و یا افزوده شده لایه‌های جدید پیغام مناسب به کاربر اعلام شده و در صورت تایید کاربر لایه‌ها بروزرسانی خواهند شد.[h=4]- وضعیت آنلاین ترافیک تقاطع‌های شهراطلاعات ترافیک تقاطع‌ها از سنسورهای کنترل‌های SCATS به‌صورت خودکار برداشت شده و پس از پیش‌پردازش در مرکز کنترل ترافیک بر روی نقشه منتشر می‌شود. آخرین وضعیت ترافیک تقاطع‌ها از اینترنت دریافت شده بر روی نقشه نمایش داده می‌شود. دوره‌ی زمانی بروزرسانی اطلاعات توسط کاربر قابل تنظیم می‌باشد.[h=4]- مسیریابی هوشمند با اتوبوس و متروکاربر با ورود به این بخش و کلیک بر روی نقشه مبدا و مقصد خود را تعیین می‌نماید و سیستم مسیر یا مسیرهای پیشنهادی را از طریق اینترنت از سرور مرکزی دریافت می‌کند. مسیر‌ها یک به یک بر روی نقشه ترسیم شده و توصیف مرحله به مرحله مسیر نیز در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.[h=4]- تصاویر دوربین‌های کنترل ترافیکبا این قابلیت، تصویری برداشت‌شده از دوربین‌های کنترل ترافیک در اختیار کاربران گذاشته شده است. با کلیک بر روی هر دوربین، آخرین تصویر ثبت شده از اینترنت دریافت شده به کاربر نمایش داده می‌شود.
org.rajman.map.traffic.mashhad0.jpg

[h=4]- مسیریابی هوشمند خودرو سواری (جدید)
این سرویس مسیر سفر با خودرو سواری را بر مبنای شبکه معابر شهر در اختیار کاربر قرار می‌دهد. کاربر مقصد مورد نظر خود را بر روی نقشه مشخص کرده و مسیرهای مناسب برای رسیدن به مقصد از طریق اینترنت از سرور مرکزی دریافت شده و بر روی نقشه ترسیم می‌شود. شرح گام به گام مسیر نیز در بخش توصیف مسیر در دسترس کاربر می‌باشد. کاربر ممکن است سوار بر خودرو شخصی خود باشد و یا از تاکسی دربست برای تردد استفاده نماید. در مورد اخیر این سرویس علاوه بر راهنمایی کاربر جلوی سوء استفاده‌های عمدی از ناآشنایی زائران و مسافران را خواهد گرفت.
org.rajman.map.traffic.mashhad1.jpg

[h=4]- آخرین موجودی پارکینگ‌های شهر (جدید)
ظرفیت پذیرش پارکنیگ‌های هوشمند شهر در قالب یک لایه‌‌ای جدید در اختیار شهروندان و زائران قرار گرفته است. وضعیت موجود هر پارگینگ با رنگ‌های متناسب بر روی نقشه ارایه شده و با انتخاب هر پارکینگ آخرین ظرفین پذیرش آن به همراه گنجایش نهایی در اختیار شما خواهد بود.
[h=3]و به زودی در نسخه‌های بعدی ...- قابلیت‌های جدید پیشنهاد مسیریابی هوشمند به بهره‌برداری خواهند رسید.
- جانمایی ایستگاه‌ها و مسیرهای دوچرخه بر روی نقشه در دسترس خواهند بود.
- موقعیت های مکانی کاربردی بیشتری به سیستم افزوده خواهند شد. در مورد اخیر کاربران بدون نیاز به ارتقا نرم‌افزار تغییرات لایه‌های مکانی را دریافت خواهند نمود.
 
بالا