• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

ورمی کمپوست گرانوله چیست ؟

vermikood

New member
ورمی کمپوست بهترین کود آلی گیاهی است که گروه تولیدی ممتاز با بهترین کیفیت آنرا تولید می کند و با هزینه ای پایین به همراه برگه آنالیز در اختیار شما مصرفکنندگان عزیز قرار می دهد.12.png


اهم خواص فیزیکی و شیمیایی ورمی کمپوست به شرح زیر می باشد :

سبک و فاقد هر گونه بو

عاری از تخم علف های هرز

حاوی میکروارگانیسم های هوازی مفید

دارا بودن عناصر میکرو مانند آهن،روی،مس و منگنز و ...


در مجموع این عوامل باعث شده ورمی کمپوست بعنوان مطلوبترین و بی رقیب ترین کود آلی برای مصارف کشاورزی،فضای سبز،نشاکاری،گلکاری،باغ های میوه،گیاهان آپارتمانی و غیره محسوب شود.

مشخصات محصول :
نوع بسته بندی : کیسه پلاستیکی 25 و 50 کیلویی

ابعاد گرانول : 2.5 تا 4 میلیمتر

ورمی کمپوست گرانوله چیست؟
کود آلی کودی است که بر پایه ورمی کمپوست و دیگر افزودنیها تولید مینمائیم واین کود با افزایش قابلیت جذب عناصر غذایی پر مصرف و کم مصرف در خاک ، به رشد بستر گیاه کمک نموده و موجب افزایش عملکرد محصول می گردد.

این محصول دارای راندمان بالا تر نسبت به کود معمولی ورمی کمپوست دارد و دارای NPK بالا تر نسبت به سایر کود های آلی و شیمیایی و دارای ظاهری متفاوت به صورت ذرات دایره شکل و گوله مانند که قابلیت استفاده در سایر وسایلات کود پاش زراعی و باغی را دارد که مانند کود شیمیایی اوره قابل استفاده در سایر روش های کود پاشی و مخصوص زراعت و باغ و ... می باشد و دارای قیمتی معادل نصف کود های شیمیایی موجود در بازار و با خاصیت فوق العاده چشم گیر در صنعت کشاورزی می باشد.

خواص کود گرانوله ورمی کمپوست:
قابلیت جذب سریع برای گیاه و ماندگاری طولانی در خاک پیرامون ریشه
ایجاد محصول 100 % ارگانیک جهت دستیابی به بازار های پر سود محصولات اورگانیک
ایجاد وجه تمایز در رنگ ، مزه ، اندازه میوه و ایجاد افزایش تناژ محصولات زراعی و باغی
افزایش ماندگاری میوه
استفاده آسان در پخش آن توسط دستگاهای کود پاش دامی و سانتریفیوژ
قابلیت تخلخل با خاک اطراف درخت ، زمین زراعی ، و بستر تولید نشا
دارای شکل شکیل جهت استفاده در گلدان با خواص شگفت انگیز آن
کاهش میزان سرطان در مصرف محصولات تولیدی کشاورزی و ایجاد سلامت جسمی و شادابی روحی
ایجاد میوه ، نان ، سبزیجات ، غذای دام و طیور ارگانیک با راندمان بالا در صنایع غذایی جامعه
از بین بردن سفتی خاک بستر که بر اثر استفاده مداوم از کود های شیمیایی در طول زمان ایجاد میکند.
افزایش برگ دهی و گل دهی و ماندگاری گل در گیاهان مختلف
ماندگاری طولانی بسته های کود گرانوله ورمی کمپوست در انبار داری
قابلیت استفاده در پرورش ماهیان گرمابی مانند کپور
تخلخل بالا در استفاده از روش آبیاری کرتی وترکیب با آب کشاورزی در زراعت و باغ نسبت به خروج 70 درصدی کود های شیمیایی که از زمین همراه با آب کشاورزی خارج می شود یا خارج از محدوده ریشه قرار می گیرند.

روش استفاده :
بهترین روش مصرف هر نوع کود انجام آزمون خاک و مشاوره با کارشناسان تغذیه گیاه و خاکشناسی می باشد ولی بصورت عام مصرف ورمی کمپوست محدودیتی نداشته و مقادیر پیشنهادی بصورت عمومی و تجربی مورد آزمایش قرار گرقته است و مصرف بیش از مقادیر پیشنهادی نیز باعث سوختن گیاه نمی گردد.کود ورمی کمپوست را بصورت های مخلوط با خاک سطحی و یا هنگام تعویض گلدان با کل خاک و یا هنگام کاشت نهال بصورت چاله ای در اطراف ریشه (چالکود) مصرف نمایید. گلدانهای آپارتمانی: به عمق 2 الی 5 سانتیمتر خاک گلدان را برداشته و کود ورمی کمپوست را جایگزین نموده و با خاک سطحی مخلوط کنید. در صورت جابجایی گلدان معادل 20% الی 40% از حجم گلدان جدید را کود ورمی کمپوست و الباقی را با خاک معمولی مخلوط نمائید. ترکیب خاک اره و ورمی کمپوست هم از نظر کیفیت و هم از نظر هزینه خیلی بهتر از سایر بستر هاست.

امنیت غذایی
سازمان ملل امنیت غذایی را دسترسی همه مردم به غذای کافی در تمام اوقات برای داشتن یک جسم سالم می‌دانند. طبق این تعریف موجود بودن غذا، دسترسی به غذا و پایداری در دریافت غذا سه عنصر اصلی می‌باشند.

ایمنی غذایی
ایمنی غذایی یعنی اطمینان از اینکه غذایی که مردم جامعه استفاده می‌کنند بطور کامل سالم و فاقد هرگونه آلودگی باشد؛ این آلودگی می‌تواند شامل آلودگی میکروبی، انگلی و یا شیمیایی باشد.

بررسی‌های علمی نشان می‌دهد که در دهه‌های اخیر با گسترش تکنولوژی و افزایش مصرف افزودنی‌ها، آفت کش ها،آنتی بیوتیکها و کود های شیمیایی در تولید مواد غذایی در کشورهای در حال پیشرفت اثرات سوء و انکارناپذیری بر سلامت انسان‌ها بوجود آمده‌است.این آلودگی‌ها و بیماری شامل بروز انواع ناهنجاری‌های مادرزادی و سرطانها به ویژه در کودکان می‌باشد.

سرمایه گذاری در کشاورزی= نیل به امنیت غذایی

سرمایه گذاری در کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است. با سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و حمایت و توسعه آموزش و بهداشت در جامعه می‌توان به امنیت غذایی در جامعه کمک کرد تا همه دنیا از آن بهره مند شود.

بنابراین یکی از راهکار های رسیدن به امنیت غذایی و به تبعیت از آن سلامت جامعه مصرف کود های آلی(مخصوصا ورمی کمپوست گرانوله) بجای کود های شیمیایی و غیر ارگانیک میباشد.

رشد پایدار در بخش کشاورزی، عاملی حیاتی برای تغذیه جهان در دهه‏ های آتی است


لینک منبع : مزایا و موارد مصرف ورمی کمپوست گرانوله
 
بالا