• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

و باز هم زیبایی های رامسر

Nicol

متخصص بخش گردشگری
untitled.jpg


دهستان جواهرده:
جواهرده در ۲۷كیلومتری رامسر و در ارتفاع ۱۸۰۰متری از سطح دریا قرار گرفته و مسیر دسترسی به جواهرده از منتهی‌الیه غربی شهر رامسر بوده كه با عبور از میان كوههای مشجر و در امتداد رودخانه صفارود این منطقه ییلاقی خودنمایی می‌كند. روستای جواهرده درفصل تابستان به لحاظ برخورداری از آب وهوای خنك مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی واقع شده و امكانات اقامتی در این منطقه برای گردشگران فراهم است. روستای جواهرده علاوه بر زیباییهای فراوان طبیعی و دارا بودن چشمه‌سارها از قدمت تاریخی نیز برخوردار بوده كه وجود گورستانهای گبری در آن گویای قدمت تاریخی این مكان است
ablxv9l26m7399qse87.jpg

بوستان جنگلی صفارود:
مسیر دسترسی به این بوستان از ابتدای جاده جواهرده در میدان غربی شهر رامسر آغاز و پس از طی ۹كیلومتر و عبور از مسیری زیبا به این پارك در كنار رود صفارود می‌رسد. این بوستان در میان دره و در پایین جاده قرارگرفته كه پله‌هایی نیز برای ورود به‌آن از جاده ساخته شده‌است و وجود جنگل، رودخانه، آب معدنی، آب و هوای مطبوع به این مكان جلوه خاصی بخشیده است.
جنگل دالخانی:
مسیر دسترسی به دالخانی از خروجی شرق شهر رامسر آغاز و پس از طی هفت كیلومتر در مسیر آسفالته رامسر به تنكابن به سه‌راهی جنت رودبار می‌رسد. جنگل دالخانی پس از طی ۲۳كیلومتر درمسیر ارتباطی و آسفالته جنت رودبار در كنار جاده قرار داشته كه برای احداث پارك جنگلی در نظر گرفته شده و اكنون نیز به عنوان یك تفرجگاه مهم شهر رامسر مورد استفاده گردشگران قرار می‌گیرد.
آبشار
رامسر به علت داشتن کوههای پر برف،ریزش باران های فراوان در آن و قرار داشتن در منطقه پر آب ایران از چندین آبشار زیبا و دیدنی با چشم اندازهای دیدنی،طبیعی و رویایی بر خوردار است.وجود شیب های تند و رود های فراوان در کوهستان های وحشی رامسر،آبشارهای بزرگ و کوچکی را تشکیل داده است،که بجز یکی دو آبشار در مسیر جاده جواهرده که در معرض دید قرار داشته مابقی آبشارها در مناطقی دور از دسترس با فضایی زیبا و با شکوه،در کلیه ی فصول سال می باشند که اغلب مردم از آن ها بی خبر اند و عبارتند از:
1.آزارک که در منطقه سنگ پشته واقع است..
2.هیسیان که در منطقه جنت رودبار واقع می باشد.
3.چاردر که در منطقه هریس در جریان است.
4.خشکا در منطقه هریس واقع است.
5.لج و میج در منطقه اشکور رامسر در جریان است.
6.ریش براز که در منطقه جنت رودبار جریان دارد.
7.راشمه دره در جاده جواهرده واقع است.
8.احسینیه که در جنت رودبار جریان دارد و بلندترینآبشار منطقه است.
کوههای رامسر :
رامسر در منطقه ای واقع است که دارای کوهستان های زیبای بسیار بوده،کوهستان های وحشی و بکری که در بعضی از نقاطش به جز چند شکارچی،پای هیچ انسانی به آنجا نرسیده است.مهمترین کوههای رامسر عبارتند از :
سماموس کوه که با ارتفاعی بیش از 3600 متر بلندترین کوه ناحیه می باشد و در تمام فصول سال پوشیده از برف است.
1. شیطان کوه که در فصل گرم سال،پر از گل و گیاه بوده و بسیار زیباست.
2. زرود کوه که بیش از سه هزار متر ارتفاع دارد.
3. کوه زرین پشت که جنگل بابران در آن قرار دارد و شبیه به زین اسب بوده و بسیار زیباست.
4. کوه بن کوه معروف به سرخ تله که در تابستان بسیار سرسبز و دیدنی است.
5. کوه سه براره که در تابستان بسیار سرسبز و محل چرای دام اهالی است.
6. سیاه کند کوه که دارای مراتع سرسبز در تابستان است.
7. دیلمان کوه که در جنوب غربی رامسر واقع بوده و بیش از سه هزار متر ارتفاع داشته و در تابستان بسیار سرسبز است.
8. بزابن کوه با ارتفاعی بیش از 3300متر که در تابستان به علت سرسبزی زیاد مورد استفاده و چرای احشام قرار می گیرد.
9. لپاسر کوه که بیش از 3200متر ارتفاع دارد و در اواخر بهار پس از ذوب برفها پر از گل و گیاه وحشی شده و بسیار دیدنی است.
10. وژک کوه که در آن آثار باستانی فراوانی موجود بوده و هست.
11. خشچال کوه که بیش از سه هزار متر از سطح دریا ارتفاع داشته و در اواخر بهار و تابستان بسیار دیدنی و سرسبز است.
رودهای رامسر :
اکثر رودهای رامسر فصلی بوده و در فصول پر باران،دچار طغیان شده و تبدیل به رودی وحشی و سرکش می شوند و رودخانه ی وحشی در فصول گرم سال،رام شده و کم آب میشود.رودهای رامسر پس از گذشتن مسافت کمی به دریای خزر وارد می شوندکه عبارتند از :
1. صفا رود که بسیار سرکش و وحشی است در هر دسته چند شاخه شده که شامل : رودخانه زکی محله، رودخانه لاکش محله، رودخانه فتوک محله ،رودخانه رضی محله ،رودخانه نارنج بن.
2. ترک رود
3. نسارود
4. چالکرود
5. سرخانی رود
6. چالدره رود
7. پلنگ رود
8. نمک آبرود
9. رمک رود
10. شوراب سررود
11. برشی رود
12. میان حاله رود.
غارهای رامسر:
در رامسر غارهای زیادی وجود دارد که عبارتند از:
1. غار گرگر لوکا،این غار دارای شیب تند بوده و در منطقه ای صعب العبور از ارتفاعات کوه ایلمیلی با دیواره های صخره ای قرار دارد.لوکا به زبان محلی به سوراخ یا شیار گفته می شود.این غار عجیب بسیار دیدنی است.
2. غار یاغی لوکا، غار فوق دارای شیبی 95درجه بوده که دهنه بالایی غار سه متر میباشد و حدود هزار متر از سطح دریا ارتفاع داشته،در شمال غربی رامسر واقع است.
3. غار بام بامه،در جنوب هتل و جنوب غربی محله رمک در میان جنگلهای پوشیده از درختان کهنسال،در فاصله دویست متری دامنه کوه قلعه بند قرار گرفته و دهانه ی آن به شکل مثلث میباشد و حدود چهل متر عمق داشته و گویند در گذشته محل اختفای اشیایی با ارزش بوده است.
4. غار شب پره چال،غار فوق به علت وجود شب پره (خفاشان) فراوان و آویزان در داخلش به این نام معروف شده است و گویند راه مخفی قلاع مجاورش بوده است
گرسماسر(بهشتی در آسمان):
در مسیر عبور از شهر کتالم مسیری آسفالته،جنگلی و زیبا وجود دارد که امتداد آن ما را به بهشتی هدایت میکند که شاید به جرات بتوان گفت که زیباترین و با شکوه ترین ییلاق واقع در رامسر است ونام آن گرسماسر است که قدمتی تاریخی دارد.گرسماسر در مسیر عبور کوهنوردانی است که جهت استفاده از مناظر طبیعی و زیبا ی لپاسر به قله 3600متری و پر برف با شکارهای نایاب سماموس راهی میشوند،قرار داشته و گذرگاهی هموار و مطمئن جهت صعود به انجا میباشد.قلعه تاریخی گرسماسر با قدمتی بیش از ده قرن در مجاورت این روستای با صفا قرار داشته و دلالت بر کهنسال بودن منطقه سخت سر می نماید.
آبهای معدنی رامسر:
در رامسر چشمه های آبگرم معدنی زیادی وجود دارد که چشمه های آن مانند دیگی که بر اتش نهاده،آب از دل زمین جوشیده و بسیار گرم بوده و برای امراض مختلفی مانند رماتیسم،دردهای عصبی و عضلانی مفید و از گذشته های دور مورد استفاده قرار میگرفته است.میزان دمای بعضی از آنها بحدی بوده که بیش از چند دقیقه نمیتوان گرمای آنرا تحمل نمود.اکثر آبگرمهای رامسر در محدوده هتل و محلات نزدیک به آن واقع است.علاوه بر رامسر در شهر های حومه رامسر نظیر کتالم و ساداتشهر آبگرمهای زیادی وجود دارد که همگی خاصیت درمانی دارند.چشمه های آبگرمهایی که در ساداتشهر وجود دارد بوی گوگرد آن از چشمه های رامسر کمتر بوده که مهمترین آنها عبارتند از:اشکر گرما،کش گرما،محمود گرما،عزیز گرما و سنگ بنه،و اکثرا در مناطق جنگلی و خوش آب وهوا و خوش منظره قرار دارند.
آب سرد معدنی نیدشت رامسر:
آب سرد معدنی در دوازده کیلومتری جنوب رامسر در دره ای کنار رودخانه صفارود واقع است و به آب معدنی نیدشت رامسر معروف است.
پیرامون چشمه،پوشیده از درختان جنگلی است.قبل از سال1320برای بهره برداری از آب این چشمه،جاده ای خاکی از رامسر تا چشمه به دست مهندسان آلماانی ساخته شد و از آن تاریخ به جاده نیدشت رامسر شهرت دارد.در آن ایام قرار بود آب این چشمه که همانند آب چشمه آبعلی دارای گاز طبیعی است،مورد استفاده تجاری و مسافران هتلها قرار گیرد ولی با بروز جنگ جهانی و خروج اجباری آلمانیها از کشور،این پروژه ناتمام ماند و با گذشت بیش از 50 سال هنوز این منبع عظیم در آمدخیز،به حال خود رها شده و دست نخورده باقی مانده است و بیشتر مردم رامسر از خواص آب درمانی آن بی خبرند و فقط گروهی قلیل از آب آن،آنهم به طور اتفاقی استفاده می کنند.
طبق آزمایشهای به عمل آمده مشخص شد که در یک لیتر آب معدنی نیدشت رامسر،76میلی میکرو رادیو اکتیو وجود دارد و این مقدار رادیواکتیو در صورتی است که آزمایش در خود چشمه به عمل آید وگرنه به مرور زمان،تاثیر رادیواکتیو از بین می رود.
چشمه های آبگرم معدنی رامسر:
در گوشه کنار زمین نقاطی وجود دارد که آبگرم معدنی از آن می جوشد و دارای دمای متفاوتی است.
در ایران بیش از هزار چشمه آبگرم معدنی وجود دارد که عموما حرارت آنها بیش از 30درجه سانتیگراد است.در مورد علت گرمی این گونه چشمه ها،دانشمندان بر این عقیده اند که عبور آب از اعماق زمین سبب گرم شدنش می گردد و از شکافهای زمین به صورت چشمه های گرم معدنی بیرون می آید و هر قدر آب از عمق بیشتری بجوشد،دمای آن به طوری که یک چشمه معدنی از عمق سه هزار متری زمین بالا بیاید آب آن دارای حرارت آبجوش یعنی یکصد درجه سانتیگراد خواهدبود.
آبهای گرم معدنی:
مناطق وسیعی از مركز شهر رامسر ازآبهای گرم معدنی با انواع خواص طبی و درمانی برخوردار بوده كه گردشگران زیادی از این آبها بهره‌مند می‌شوند. وجود این آب گرم‌ها در نزدیكی ساحل دریا ویژگی منحصر به‌فردی را به رامسر بخشیده است.البته در فاصله پنج كیلومتری جنوب شرقی رامسر در شهرهای كتالم و سادات محله نیز چند وان و استخر آب گرم معدنی وجوددارد كه برای درمان بیماریهای پوستی، رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی سودمند است.
هتل های رامسر:
رامسر دارای دو هتل بنام های هتل قدیم وهتل جدید بوده که در حال حاضر یکی از زیباترین مناظر موجود را دارا می باشد.هتل قدیم با معماری بسیار زیبا در مرکز شهر در دامنه کوههای مشجر و فضای سبز، با محوطه سازی چشم نواز واقع شده است.زیر بنای آن حدود پنج هزار متر مربع در سه طبقه و شامل سی اطاق،سالن پذیرایی،سالن کنفرانس،تالار بسیار مجلل و رستوران بسیار زیبا می باشد و از لحاظ نوع معماری،زیبایی،و تجهیزات یکی از مشهورترین هتل های خاور میانه است.هتل بزرگ و جدید رامسر هم در سال 1337 به دستور محمد رضا شاه پهلوی بعد از تخریب مهمان خانه های رضا شاه که جنب هتل قدیم واقع بودند توسط مهندسین اروپایی در محل فعلی ساخته که دارای 125 اطاق و سوییت بوده و در سال 1340 به بهره برداری رسید.همچنین متل خزر و متل کوثر که در ساحل زیبای کازینو و باغ ملی واقع گردیده اند سالانه پذیرای مسافران داخلی و خارجی فراوانی از کشورهای حوزه خلیج همیشه فارس ،انگلیس، کره ،چین و دیگر مناطق جهان هستند.
کاخ شاه : (موزه تماشاگه خزر)
این عمارت به کاخ مرمر معروف بوده و در سال 1316در میان باغی به مساحت شصت هزار متر که مساحت کاخ حدود ششصد متر می باشد با شیوه معماری اروپایی بنا گردیده.در داخل کاخ گچ بری های زیبا،سقف بسیار دیدنی با چهار ستون سنگی بزرگ خوش تراش،ببر سنگی،مجسمه های برنزی و مرمری،تابلوهای نقاشی عتیقه،فرشهای نفیس،کریستال،منبت کاری های استادانه و آثار منحصر به فرد هنرمندان بزرگ ایران و جهان جهت بازدید عموم به نمایش گذاشته شده است.در این باغ اولین نهال های مرکبات اصلاح شده و گونه های گیاهی متفاوت و نایاب خارجی کاشته شده و موجود است که به یکی از باغهای منحصر به فرد ایران از نظر تنوع گونه های گیاهی تبدیل شده است.
پلاژ های رامسر:
به علت نزدیکی دریا به شهر ،پلاژ ها نقش عمده ای را در جذب توریسم رامسر ایفا می کنند. پلاژ های رامسر عبارتند از:
پلاژ لیدو ،پلاژ توسکاسرا،پلاژ شهرداری،پلاژ شهر سبزو پلاژ دریا پشته.
پلاژ لیدو:
مکانی دنج و خانوادگی با آلاچیقی در دریا که در منطقه ساحلی لیدو واقع است.رستوران قهوه خانه و چند فروشگاه صنایع دستی و غذایی نیز در آن موجود میباشد.
پلاژ توسکا سرا:
پلاژ فوق نام خود را از رستوران و استخر توسکاسرا گرفته و در منطقه کازینو ی رامسر واقع بوده و دارای رستوران، فروشگاه صنایع دستی و حیوانات تاکسی درمی شده ، کتاب فروشی،قایق سواری ،شهر بازی،سالن تیر اندازی و محل شنا می باشد.
پلاژ شهرداری:
در انتهای خیابان بیست متری و در منطقه ای زیبا با فضا سازی جدید واقع شده،جهت استراحت و تفریح مهمانان عزیز آماده و دارای صنایع دستی،فروشگاههای مواد غذایی،قهوه خانه و رستوران می باشد.
محلات رامسر


لمتر
یکی ار محله های قدیمی رامسر بوده و گنج های کنده شده دال بر قدمت آنجاست . در این محل باغات مرکبات و مزارع چای و شالیزار وجود دارد . لمتر از شرق به چهارصد دستگاه و از غرب به توساسان مرتبط است . بقعه ی آقا سید محمد ،کنار مسجد محل واقع گردیده است . طایفه های قلی لمتری ( فرهی ، راهب ) و لمتر محمدی از اهالی این محله اند .
kc2ume587wdpeb6jgv.jpg

چهارصد دستگاه
یکی از محله های شمالی - ساحلی رامسر است . این محل که جز محله های جدید رامسر بوده حدود سی سال پیش توسط شهرک خارجی شهرک سازی گردید . دارای بلوار و خیابانهای زیبا و با صفا ست و به دلیل قرار داشتن چهارصد قطعه تقریباً هزار متری در آن به چهارصد دستگاه معروف گردید ،چهار صد دستگاه به صورتی زیبا ، گل و درختکاری گردیده و در تمام فصول دارای گلهای مخصوص فصل می باشد .
توساسان
این محل در شمال شهر رامسر قرار گرفته و جز محله های ساحلی قدیمی رامسر است . توساسان دارای باغات مرکبات ،کیوی و کشتزارهای شالیزار می باشد ، در گذشته توتستان بوده و از برگ درختان توت آن جهت پرورش کرم ابریشم استفاده می کردند . خیابان بیست متری (طالقانی) توساسان را از لمتر جدا می کند . طائفه ساسانی ها از اهالی این محله اند .
آخوند محله
آخوند محله یا محله ی بازار ،مرکز تجارت رامسر که نام قدیم آن کیا کلا . شادسر بوده است . بازار ماهی فروشان ،محل برگزاری روز بازار و دیگر مراکز تجاری و میدان اصلی شهر (میدان امام ) در این محل واقع اند .
ابریشم محله
ابریشم محله یکی از نقاط مرکزی ،زیبا و تجاری رامسر است که دبیرستان معروف و قدیمی امام (اردیبهشت) و بیمارستان رامسر در آن واقع است . در سالهای قبل از 1310 این محل توتستان بوده و مردم از برگ توت درختان ،جهت پرورش کرم ابریشم استفاده می نمودند و به همین جهت به ابریشم محله معروف گردید .
لپاسر
این محل در جنوب رامسر واقع و در دامنه ی زیبای کوه قرار دارد . دارای باغات مرکبات و کیوی و مزارع چای و برنج می باشد . بقعه ی آقا سید حسن و آقا سید حسین در آن واقع است . طائفه های قربانی ،لپائی ،لپاسر رضایی و کوزه گر از اهالی این محله اند .
نارنج بن
نارنج بن یکی از محله های قدیمی رامسر بوده و به دلیل کشت زیاد نارنج در باغاتش به این نام معروف شد . حد شمالی آن توساسان حد غربی آن لاکش حد جنوبی آن لپاسر و حد شرقی آن غریب محله است ،طائفه ی معافی ازاین محله اند.
لات محله
در کرانه ی غربی رود خانه معروف صفا رود محله ای زیبا به نام لات محله قرار دارد لات در زبان محلی به ساحل کنار رود خانه گفته می شود . این محله به دلیل مجاورت در بستر رودخانه به این نام معروف گردیده ،جاده ی رامسر به جواهرده از این محله عبور می کند . طائفه های مقدم ، درجانی و حلاجیان از اهالی این محله اند .
شاه منصور محله
این محله درغرب ترکرودواقع است وطائفه ی شاهمنصوریان ها ازاهالی این محله اند . دارای باغات کیوی و مرکبات و مزارع برنج می باشد . و بقعه ی متبرکه ی خانم سیده فاطمه در آن واقع است .
غریب محله
در حد فاصل نارنج بن و ابریشم محله محله ای به نام غریب محله واقع است که ابتدای خیابان بیست متری و شهر داری می باشد .
طالش محله فتوک
محله ای زیبا با باغات مرکبات ،کیوی ، چای و زمین های شالیزار که به شاه منصور محله و توبن مرتبط است در این محل دو بقعه ی متبرکه به نام های آقا سید محمد و خانم سیده فاطمه قرار داشته که اهالی بدانجا مشرف می شوند .
چپرسر
در شرق رامسر واقع شده و کوه جنگلی دریا دیم در جنوب آن قرار دارد . دارای چشمه یآب معدنی گوگردی که نمک فراوان دارد ،می باشد . رود خانه ی نمک آبرود از کنار محله می گذرد .
دوسکول بن
این محل در دامنه ی کوه و تپه ی دزکول قرار گرفته و از شمال به آخوند محله و از جنوب به لات محله مرتبط می شود ،دارای باغات با صفا و زیباست . قلعه ی تاریخی دزکول که محل اختفای گنج هایی که از دل این محل بیرون آمده و دال بر قدمت قلعه و محله می نماید ،در این محل قرار دارد ،طائفه یدسکویی از اهالی این محله اند .
رضی محله
یکی از محله های قدیمی رامسر بوده و جاده ای که گیلان و مازندران را به هم متصل می کند از کنار آن می گذرد . دارای مزارع شالیزار و باغات مرکبات و کیوی است . طائفه ی رضی کاظمی از اهالی این محله اند .
دریا پشته
یکی از محله های غربی و ساحلی- کوهپایه ای رامسر بوده و مردم آنجا به کشاورزی و ماهیگیری مشغول بوده و در گل کاری مهارت دارند . جاده ی رامسر به گیلان از وسط این محله می گذرد . دریا پشته دارای پلاژی زیبا و با صفاست و به اردوگاه رامسر متصل می باشد . طائفه ی عبدالکریمی و عسگریان از اهالی این محله اند .
پردسر
محله ای است واقع در حد فاصل اشکونکوه و لات محله که جاده جواهرده از کنار آن می گذرد .
زکی محله
یکی از محله های شمالی رامسر بوده که بین توساسان و آخوند محله بازار واقع است . دارای باغات مرکبات و شالیزار بوده و خیابان شهدا که بهشت زینبیه ،گلزار شهدا و قبرستان اصلی شهر در آن واقع است از این محله می گذرد ،بهشتی که علاوه بر مردان و زنان ،دختران و پسران از دنیا رفته ی شهرمان ،تعدادی از مردان خدا ،مردان بی مدعایی که برای دفاع از کشور عزیزمان از جان عزیزشان گذشتند ،مردانی که در عین سادگی ،اخلاص ،مهربانی و افتادگی ،در میدان نبرد مانند شیران بودند وببران ،را در خود مهمان نموده و باعث افتخار وسر افرازی مردم وطن دوست و اهالی محل شده است . در زکی محله دو درخت کهنسال وجود دارد که به آقا دار معروف اند . طائفه های کاظم زکی و زکیان از اهالی این محله اند .
تنگدره
یکی از محلات قدیمی رامسر بوده و ترک رود از کنار آن می گذرد . در دره ای زیبا قرار گرفته و خاندان اتابکی ، رامسری ، سلیمی و فلکی ها از اهالی این محله اند .
میان لات
در مسیر جاده جواهرده رامسر واقع شده و بعد از عبور از یک سراشیبی و پل که بر روی رودخانه ی زیبا و وحشی صفا رود زده شده به این محله ی زیبا با مردمانی خونگرم وارد می شویم طایفه جوربنیان از اهالی این محله اند .
اشکونه کوه
در جنوب غرب رامسر واقع و دارای قبرستان با صفا و قدیمی بوده و جاده جواهرده از کنار آن می گذرد . در مجاورت صفا رود قرار داشته و دارای باغات چای و مرکبات است.
توبن
از محله های قدیمی رامسر بوده و در دامنه ی کوه ایلمیلی قرار دارد ، دارای باغات مرکبات می باشد .
رمک
رمک در شرق رامسر است و چشمه ی آب سیاه که برای درد مفاصل مفید است در رمک قرار دارد ، دارای بازار قدیمی و معروف و بستنی های خوشمزه بوده و برج چشم انداز در آن واقع است . طایفه های کاکوان ،کاکوئی از اهالی این محله اند .
لیماکش
از مسیر کنار آبگرمهای پشت هتل که بگذریم و راه خود را به سمت کوهستان سر سبز و پر درخت ادامه دهیم به محله ی زیبا و جنگلی لیماکش و کلک ، جایی که طایفه ی لیماکشی ها از اهالی آنجایند می رسیم . در لیماکش گنج های زیادی از دل خاک بیرون آورده شده که نشان از قدمت آن محل دارد . دارای باغات مرکبات ، کیوی و ازگیل می باشد .
کرکت محله
محله ای قدیمی ااست که حد فاصل آخوند محله و رضی محله بوده و در گذشته آسیابی آبی در آن وجود داشته است . دارای باغات مرکبات و کیوی می باشد .
حیدر محله
در شرق ترکرود واقع گردیده و دارای باغات مرکبات می باشد .
کوی تعاونی
این محل به دلیل وجود تعاونی باغداران رامسر به کوی تعاونی معروف گردیده و جز محلات بزرگ رامسر محسوب مس شود وازسال 1346 به بعد بوجود آمده است . روبروی باغ معروف شاهپور غلامرضا واقع و دارای شالیزار و باغات مرکبات می باشد .
سفید تمشک
سفید تمشک در غرب رامسر قرار داشته ،از شرق به اردوگاه رامسر ،از جنوب به جنگل ،از شمال به جاده گیلان و از غرب به سورخانی محدود می باشد . دارای باغات مرکبات ،کیوی و چای م یباشد به دلیل قرار گرفتن در بلندی ، مشرف و نزدیک بودن به دریا ، منطقه ای بسیار زیبا و با صفاست .
جنگ سرا
روستایی زیبا با باغات مرکبات و چای که در هفده کیلومتری غرب رامسر واقع گردیده است .
جنت رودبار
در فاصله ی چهل کیلو متری رامسر قرار دارد و دارای زمینهای کشاورزی و باغات بوده که در آن گردو و فندق و سیب زمینی کشت می کنند . رود خانه یچالکرود از ارتفاعات جنت رود بار سرچشمه می گیرد . دارای مناطقی بسیار زیبا ،دیدنی و بکر می باشد .
بامسی
بامسی در سر راه جاده رامسر به جواهرده واقع و تا رودخانه صفا رود امتداد داشته ،دارای قدمتی طولانی است بسیار خوش آب و هوا بوده و مناظری دیدنی و زیبا دارد . در این منطقه چشمه ای با آب گوارا وجود دارد که از جای دیگری سر چشمه می گیرد و پزشکان آن را تأیید کرده اند .
 
بالا