• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

پيروزي پر گل تيم ملي ايران مقابل لبنان

0mid

متخصص بخش ورزشی
رويانيان:خوشحالم که پيش‌بيني‌ام درست بود
[h=2]مديرعامل باشگاه پرسپوليس گفت: خوشحالم که پيش‌بيني‌ام درست از آب درآمد و تيم ملي مقابل لبنان به پيروزي پر گل دست يافت.

[TD="align: left"]
00938434.jpg
[/TD]
محمد رويانيان در گفت‌وگو با فارس، در خصوص پيروزي 5 بر صفر ايران برابر لبنان در مرحله مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا عنوان کرد: خوشحالم که پيش‌بيني من درست از آب درآمد، گفته بودم که ايران 6 گل به لبنان خواهد زد، حالا يک گل کمتر زديم اما مستحق اين پيروزي بوديم و به همه مردم تبريک مي‌گويم.

وي ادامه داد: بايد با اتحاد به جام جهاني فکر کنيم تا بتوانيم صعود کنيم. به همه خسته نباشيد مي‌گويم، از همه مردم که در يک روز غير تعطيل به ورزشگاه آمدند و يار دوازدهم تيم ملي بودند، تشکر مي‌کنم.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس تصريح کرد: تيم ملي نيازمند اين پيروزي بود. هم‌اکنون در شرايط سختي قرار گرفتيم و اميدوارم باز هم شاهد اين پيروزي‌ها و تکرار آن باشيم زيرا ملي‌پوشان ما اين لياقت را دارند که در آينده نيز موفق باشند. 

0mid

متخصص بخش ورزشی
عنتر:ايراني هاجو خوبي براي ماايجادنکرده بودند
[h=2]رضا عنتر کاپيتان تيم ملي فوتبال لبنان پس از شکست 5 بر صفر تيمش مقابل ايران گفت: ميزبان از روزي که وارد تهران شديم ما را تحت فشار رواني قرار دارد و جو خوبي را براي ميهمان خود ايجاد نکرده بود!

[TD="align: left"]
00941598.jpg
[/TD]
رضا عنتر در پايان ديدار تيم هاي ملي فوتبال لبنان و ايران در مرحله مقدماتي جام ملت هاي آسيا به خبرنگار ايرنا گفت: بازي آنطوري که مي خواستيم نبود و اشتباهات داوري در کنار غفلت هاي بازيکنان سبب شد با نتيجه دور از انتظار مغلوب شويم.

وي افزود: گمان مي برم اشتباهات داوري، روند بازي را تغيير داد و اين تصميمات غلط به ضرر تيم ملي فوتبال لبنان بود.

عنتر در خصوص پنالتي هايي که داور ژاپني عليه اين تيم گرفت، اظهار داشت: به طور مسلم داور در اعلام پنالتي دوم و اخراج مدافع تيم لبنان اشتباه کرد و همين اشتباهات ضربه بزرگي به ما وارد کرد. البته نبايد از اشتباهاتي که خودمان در طول بازي داشتيم، نيز عبور کنيم.

وي، تيم ملي فوتبال ايران را يکي از قدرت هاي آسيا دانست و گفت: همواره يه تيم ملي فوتبال ايران احترام مي گذارم، آنها امروز نمايش خوبي داشتند و نمي خواهم برد ايران را کمرنگ کنم.

کاپيتان تيم ملي فوتبال لبنان در خصوص عوامل اين شکست سنگين عنوان کرد: اشتباهات داور، ضعف خودمان و شرايط نامناسبي که ايراني ها ايجاد کردند، دلايل اين نتيجه شد. ايران شکست در رقابت هاي مقدماتي جام جهاني مقابل لبنان را باور نداشت و فشار رواني زيادي به ما وارد کرد.

وي در مورد ديدار تيم هاي ملي فوتبال ايران و لبنان در مرحله مقدماتي جام جهاني گفت: زمان زيادي باقي مانده و به آن فکر نمي کنم. از هم اکنون به دنبال اين هستيم تا شکست امروز در مرحله مقدماتي جام ملت هاي آسيا را در شهر بيروت جبران کنيم. 

0mid

متخصص بخش ورزشی
سايت فيفا:
پيروزي ايران،بهترين بازي روزنخست مقدماتي
[h=2]سايت فيفا دربررسي بازي هاي مقدماتي جام ملت هاي آسيا، پيروزي پر گل ايران برابر لبنان را بهترين بازي و گفته هاي کارلوس کي‌روش پس از پيروزي در اين ديدار را جذاب ترين نقل قول در روز نخست مقدماتي جام ملت هاي آسيا معرفي کرد.

[TD="align: left"]
00941598.jpg
[/TD]
به گزارش ايسنا، در گزارش سايت فيفا آمده است: مسير طولاني براي رسيدن به جام ملت هاي آسيا 2015 استراليا از روز چهارشنبه در قاره آسيا آغاز شد. در بازي هاي برگزار شده روز چهارشنبه تيم هايي که در قاره آسيا براي رسيدن به جام جهاني برزيل شانس دارند و در حال رقابت هستند نتايج خوبي کسب کردند.

در اين بين ايران موفق شد با نتيجه پرگل 5 بر صفر از سد لبنان بگذرد. اردن نيز موفق شد در ادامه نتايج خوب خود با نتيجه 4 بر صفر سنگاپور را با شکست بدرقه کند.

همچنين قطر با حساب 2 بر صفر مالزي را شکست داد، عراق و عمان نيز با يک گل به ترتيب اندونزي و سوريه را شکست دادند. عربستان نيز که شانس رسيدن به جام جهاني را ندارد موفق شد در خانه با حساب 2 بر يک از سد چين بگذرد و امارات که به تازگي موفق شد قهرمان جام خليج فارس شود با همين نتيجه ويتنام را در خانه شکست داد.

بهترين بازي

ايران 5 - لبنان 0

ايران بازي هاي گروه B مسابقات را با هدف به دست آوردن روند گلزني خود آغاز کرد. ايران که در پنج بازي مقدماني جام جهاني برزيل تنها 2 بار موفق به گلزني شده بود، در بازي برابر لبنان يک بازي يک طرفه را به نمايش گذشت. در اين ديدار کاپيتان جواد نکونام موفق شد هت تريک کند و رضا قوچان نژاد که در ليگ بلژيک بازي مي کند دو بار براي ايران گلزني کرد.

ابتدا اين قوچان نژاد بود که موفق شد گل اول بازي را در نيمه نخست به ثمر برساند. سپس جواد نکونام از روي نقطه پنالتي موفق شد حساب کار را دو بر صفر کند. کاپيتان تيم ايران دومين ضربه پنالتي خودش در اين ديدار را که با خطاي نور منصور روي اشکان دژاگه به دست آمد، در نيمه دوم تبديل به گل کرد تا ايران با نتيجه 3 بر صفر جلو بيفتد. بلافاصله قوچان نژاد با ضربه اي دقيق از يک قدمي دروازه گل چهارم تيم ايران را نيز به ثمر رساند.

در پايان جواد نکونام تير خلاص را به لبنان شليک کرد و گل پنجم ايران را وارد دروازه اين تيم کرد. ايران با اين نتيجه بالاتر از کويت در صدر جدول گروه قرار گرفت. کويت تيم دوم جدول نيز در خانه موفق شد با نتيجه 3 بر1 تايلند را از پيش روي بردارد.

بزرگترين شگفتي

هنک کنگ 0 ازبکستان 0

اگرچه در روز نخست اين بازي ها شگفتي کمي حاصل شد اما هنک کنگ در گروه E بازي ها در تاشکند بزرگترين شگفتي را خلق کرد و موفق شد تيم ازبکستان را که در قاره آسيا براي صعود به جام جهاني تلاش مي کند با نتيجه تساوي بدون گل متوقف کند. اين بازي تکرار بازي دو تيم در مقدماتي جام ملت هاي آسيا در سال 2007 بود که آن بازي نيز با تساوي به پايان رسيد. در اين ديدار ابتدا هنک کنگ نبض بازي را در اختيار گرفت و چندين بار نزديک بود دروازه هنک کنگ را باز کند اما با درخشش ايگناتي نستروف دروازه بان ازبکستان هنگ کنگ را از رسيدن به گل محروم کرد. با اين نتيجه امارات که موفق شد ويتنام را شکست دهد در صدر جدول گروه قرار گرفت.

جذاب ترين نقل قول- کارلوس کي‌روش

از تلاش بازيکنانم در اين ديدار سپاسگزارم. آنها در اين ديدار تلاش خود را کردند و تسليم نشدند. پس از اينکه در خانه به ازبکستان باختيم، نياز داشتيم تا با نتيجه اي خوب فشار روي خودمان را کاهش دهيم و موفق شديم لبنان را با 5 گل شکست دهيم. اين نتيجه مي تواند جو منفي ايجاد شده پيرامون تيم ملي را کاهش دهد. 

0mid

متخصص بخش ورزشی
AFC: ايران انتقام شکست بيروت را گرفت
[h=2]پايگاه اينترنتي کنفدراسيون فوتبال آسيا به نقش جواد نکونام و رضا قوچان‌نژاد در برد 5 بر صفر ايران برابر لبنان در انتخابي جام ملت‌هاي آسيا اشاره داشت.

[TD="align: left"]
00941171.jpg
[/TD]
به گزارش ايسنا، در گزارش سايت AFC درباره پيروزي پر گل ايران برابر لبنان آمده است: کاپيتان جواد نکونام توانست در پيروزي تيم ايران نقش پررنگي داشته باشد و براي ايران، قهرمان سه دوره جام ملت‌هاي آسيا، هت‌تريک کند تا ايران بازي‌هاي مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا 2015 را با پيروزي پر گل آغاز کند. رضا قوچان‌نژاد، مهاجم استاندارد ليژ نيز در ديدار برابر لبنان روز خوبي داشت و توانست دو بار براي تيم ايران گلزني کند تا ايران انتقام شکست يک بر صفر برابر لبنان را در انتخابي جام‌جهاني در بيروت بگيرد.

کويت ديگر تيم اين گروه نيز موفق شد، حريف خود، تايلند را سه بر يک شکست دهد تا در صدر جدول اين گروه به ايران بپيوندد. 

0mid

متخصص بخش ورزشی
بازتاب پيروزي تيم ملي در رسانه‌هاي عربي
[h=2]شکست سنگين لبنان در ورزشگاه آزادي بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌اي لبناني و عربي داشت. لبناني‌ها به عملکرد ضعيف تيم خود اعتراف کرده و تباني اخير را از دلايل نمايش نااميدکننده شاگردان "تئو بوکر" دانستند.

[TD="align: left"]
00034458.jpg
[/TD]
تيم ملي فوتبال ايران در نخستين بازي خود در انتخابي جام ملت‌هاي آسيا برابر لبنان کار آساني داشت و موفق شد، اين تيم را با پنج گل در هم بکوبد و انتقام شکستش در انتخابي جام‌جهاني 2014 را بگيرد.

به گزارش ايسنا،شکست سنگين لبنان در ورزشگاه آزادي بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي لبناني و عربي داشت.

روزنامه‌ المستقبل: بازگشت به نقطه صفر

اين روزنامه‌ لبناني پس از شکست سنگين شاگردان تئو بوکر در آزادي اين گونه تيتر زد: "لبنان برابر ايران به نقطه صفر بازگشت."

المستقبل در گزارش خود از بازي نوشت: "تيم ملي فوتبال لبنان در ديدار برابر ايران با نتيجه‌ تحقيرآميز پنج بر صفر در ايستگاه نخست انتخابي جام‌ ملت‌هاي آسيا تن به شکست داد. لبنان برابر حريف قوي خود دست‌ها را به نشانه تسليم بالا برد و تئو بوکر نتوانست آبروي فوتبال لبنان را حفظ کند. در هر سه خط سردرگم و پريشان بازي کرديم. چه بسا اين شکست به معناي آغاز حرکت رو به عقب فوتبال لبنان و از بين رفتن اعتماد اخير تماشاگران به اين تيم باشد. تيم ما در طول 90 دقيقه تنها چهار بار در محوطه جريمه ايران آفتابي شد. بهتر بود تئو بوکر بازي دفاعي را در دستور کار خود قرار مي‌داد و تنها چشم به ضدحملات مي‌دوخت."

در اين گزارش همچنين آمده است: "اين شکست تحقيرآميز در گيرودار رسوايي اخير فوتبال لبنان رخ داد. همه لبناني‌ها در انتظار اعلام اسامي خاطيان تباني اخير از سوي کميته‌ اردني به رياست "فادي زريقات" هستند. ايران با اين پيروزي انتقام شکست برابر لبنان در انتخابي جام‌جهاني را گرفت. لبنان در بيروت با تنها گل عنتر که نخستين گل لبنان به ايران پس از 12 سال بود، اين تيم را شکست دهد. در بازي‌هاي رودرو هفت پيروزي براي ايران و تنها يک پيروزي براي لبنان رقم خورده است. ايران موفق شده 16 گل در هفت بازي برابر لبنان به ثمر رساند که علي دايي به تنهايي زننده هفت گل آنها بوده است. لبنان نمايش ضعيف و دور از انتظاري در آزادي داشت. پس از پيروزي‌هاي بزرگ و شکست‌هاي قابل پيش‌بيني اخير نتوانستيم در ايران نمايش خوبي ارائه دهيم. در نيمه اول با دو گل از زمين خارج شديم. در نيمه دوم به کلي نابود شديم و اخراج نور منصور شرايط را بد و بدتر کرد. بازي با 10 بازيکن و قدرت بدني کمتر لبنان را در ورطه شکست سنگيني انداخت. تيم بوکر هيچ برنامه‌اي نداشت. بهتر بود در اردوي قطر روي اين موضوع کار مي‌شد. بوکر در صورت عدم اخراج بايد از اين شکست سنگين درس گيرد و تيمش را با‌ آمادگي بيشتري در ديدارهاي بعدي به ميدان بفرستد."

النشره لبنان: کي‌روش بايد سپاسگزار لبنان باشد

اين سايت لبناني هم درباره بازي عصر چهارشنبه در ورزشگاه آزادي نوشت: "کي‌روش بايد سپاسگزار لبنان باشد. تيم ملي لبنان کارلوس کي‌روش را که به دنبال نتايج ضعيف اخير در شرايط سختي قرار داشت، نجات داد. دليل شکست ناپختگي و کم‌تجربگي بازيکنان بود. به عنوان مثال گل چهارم تنها به فاصله کمتر از يک دقيقه به ثمر رسيد. اخراج نور منصور هم مشکلات تيم را افزايش داد تا اين شکست سنگين رقم خورد. به خوبي پيدا بود که بازيکنان لبنان تحت تاثير موضوع تباني اخير قرار گرفته بودند. بازيکنان در زمين کند بودند و بي‌تجربگي آنها عامل اين شکست بود. بازيکنان ايران از امتياز ميزباني و نقاط ضعف لبنان به خوبي استفاده کردند. البته بايد چمن بد ورزشگاه را هم که بارها بازيکنان در آن زمين خوردند، به اين مشکلات اضافه کرد."

النهار لبنان: نتيجه ريسک بوکر شکستي سنگين بود

اين سايت لبناني هم نوشت: "شکست سنگين لبنان برابر ايران. تيم ملي فوتبال لبنان در نخستين بازي خود در انتخابي جام ملت‌هاي آسيا متحمل شکست سنگيني برابر ايران شد و با پنج گل بازي را واگذار کرد. لبنان يکي از بدترين بازي‌هاي خود را به نمايش گذاشت. در همه خطوط بي‌نظم و ناهماهنگ کار کرديم و در طول 90 دقيقه تنها يک بار به طرف دروازه‌ ايران شوت‌زني کرديم. بازيکنان تنها در انديشه کم کردن حملات ايران و خارج شدن از فشار هجومي آنها بودند؛ به ويژه در سمت راست که بوکر دست به ريسک زد و نور منصور را در ترکيب قرار داد که از دلايل اين شکست سنگين بود.

الکاس قطر: پنج گل ايران دروازه‌ لبنان را به لرزه در آورد

اين سايت پربيينده قطري هم پس از شکست سنگين لبنان در انتخابي جام ملت‌هاي آسيا نوشت: "تيم ملي فوتبال ايران در ديداري حساس و هيجان‌انگيز با پنج گل لبنان را در ورزشگاه آزادي شکست داد. ايران از همان آغاز فشار همه‌جانبه‌اي را روي خط دفاعي لبنان آورد و در نيمه اول با دو گل پيش افتاد. با شروع نيمه دوم ايران گل سوم خود را از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند. گل چهارم اين تيم هم با اشتباه بچه‌گانه خط دفاعي لبنان رقم خورد. در گل پنجم هم ضربه نکونام به مدافع لبنان خورد و توپ پس از گذشت از بالاي سر دروازبان وارد دروازه شد.

الراي اردن: پيروزي ايران در ايستگاه نخست

پايگاه اينترنتي روزنامه الراي هم در گزارش خود از اين بازي نوشته است:‌ "ايران در ايستگاه نخست انتخابي جام ملت‌هاي آسيا با پنج گل لبنان را در ورزشگاه آزادي در هم کوبيد و يک پيروزي پر گل را به دست آورد. ايران با اين پيروزي پر گل در صدر جدول رده‌بندي گروه خود قرار گرفت. کويت هم با سه امتياز و تنها تفاضل گل کمتر نسبت به ايران در جايگاه دوم اين گروه قرار داد."

الرياض عربستان: شکست سنگين لبنان برابر ايران

اين سايت عربستاني پس از شکست سنگين لبنان نوشت: "ايران در ورزشگاه آزادي با پنج گل لبنان را در هم کوبيد. گل‌هاي ايران را قوچان‌نژاد (دو گل) و جواد نکونام (سه گل) به ثمر رساندند."

کورابيا مصر: ايران با پنج گل لبنان را در هم کوبيد

پيروزي پر گل شاگردان کي‌روش در اين سايت مصري هم بازتاب داشت: "تيم ملي فوتبال ايران در گام نخست خود در انتخابي جام ملت‌هاي آسيا 2015 لبنان را به پنج گل در هم کوبيد و به جدول رده‌بندي اين گروه صعود کرد."

سايت کوره: سه گل نکونام لبنان را متحمل شکست سنگيني کرد

اين سايت عربي بر خلاف ديگر رسانه‌هاي عربي پس از شکست سنگين لبنان با انتشار عکسي از جواد نکونام بيشتر گزارش خود را بر پايه او تنظيم کرد و نوشت: "نکونام، کاپيتان باتجربه ايران سه گل در ديدار تيمش برابر لبنان به ثمر رساند؛ گل‌هايي که باعث شکست سنگين شاگردان تئو بوکر شد. ايران در ايستگاه نخست خود در انتخابي جام ملت‌هاي آسيا براي رقباي خود در اين گروه خط و نشان کشيد و با پنج گل لبنان را شکست داد تا با تفاضل گل بهتر نسبت به کويت در صدر جدول اين گروه قرار گيرد. نکونام به تنهايي سه گل را به ثمر رساند. دو گل ديگر ايران را قوچان‌نژاد به ثمر رساند." 
بالا