• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

چگونه یک درمانگر ازدواج و خانواده شویم: 4 گام برای یک حرفه پر ارزش

vianclinic

New member
خانواده‌ها و همسران ما افرادی هستند که بیشتر دوستشان داریم - کسانی که برای حمایت و درک مداوم به آنها مراجعه می‌کنیم. با این حال این نیز درست است که روابط شخصی می تواند پیچیده باشد.

هنگامی که ارتباط نادرست با عزیزان رخ می دهد، ممکن است منجر به درد، عصبانیت و شب هایی شود که در سکوت در کنار یکدیگر شام می گذرانند. اما گاهی اوقات می‌توان بر اختلافی که غیرقابل حل به نظر می‌رسد، با ارائه دیدگاهی تازه، کسی که به تعریف ریشه مسائل کمک می‌کند و به هموار کردن مسیری رو به جلو کمک می‌کند، غلبه کرد.

به عنوان یک درمانگر ازدواج و خانواده (LMFT)، می توانید به زوج ها و خانواده ها کمک کنید تا درگیری های خود را بررسی کنند و برای ترمیم پیوندهایی که به شدت با هم دارند کار کنند. از طریق گوش دادن، بحث و مشاوره، می‌توانید به مشتریان خود کمک کنید تا راه‌هایی برای شکوفا کردن روابط و خانواده خود بیابند. اگر مشتاق کسب اطلاعات بیشتر هستید، در ادامه بخوانید تا بفهمید چگونه می توانید یک مشاور ازدواج شوید.

چگونه در 4 مرحله LMFT شویم​

در حالی که مسیر هر کس متفاوت به نظر می رسد، مراحل مشخصی وجود دارد که باید طی کنید. در اینجا مروری بر الزامات اولیه ازدواج و خانواده درمانگر آورده شده است:

1. مدرک لیسانس بگیرید​

کلیه سمت های درمانگر ازدواج و خانواده به تحصیلات در سطح فارغ التحصیل نیاز دارد، اما ابتدا باید مدرک لیسانس خود را کسب کنید. در حالی که مطالعه روانشناسی یا ارتباطات می تواند در این مسیر شغلی مفید باشد، اکثر برنامه های روانشناسی فارغ التحصیل دانشجویان با هر رشته کارشناسی را می پذیرند. بنابراین اگر در مقطع کارشناسی در رشته پرستاری، تاریخ یا رشته های به ظاهر نامرتبط دیگری سرمایه گذاری کرده اید، نگران نباشید.

در واقع، مهارت های کاربردی زیادی از رشته های مختلف وجود دارد که به شما کمک می کند درمانگر بهتری شوید. در نظر بگیرید که چگونه ویژگی‌های زیر به طور طبیعی خود را به وظایفی که درمانگران ازدواج و خانواده بر عهده دارند، می‌رسانند:

  • صبر : هرکسی که تمام شب را بیدار مانده و یک ترم سرسخت را اصلاح کرده است، یک یا دو چیز در مورد صبر می داند. هنگامی که مشتری نشانه کمی از بهبود را نشان می دهد و پس از جلسه به همان جلسه مشکل باز می گردد، این کیفیت مفید خواهد بود. درمانگران ازدواج و خانواده اغلب باید رویکردهای مختلفی را برای رساندن پیام به مشتری که تکان نمی‌خورد، آزمایش کنند.
  • تنظیم مرز : تعادل سالم کار و زندگی ضروری است، به ویژه برای کسانی که در حرفه های کمکی کار می کنند. درمانگران ازدواج باید مرزهای روشنی ایجاد و حفظ کنند، که گاهی اوقات ممکن است دشوار باشد. اما یک درمانگر فرسوده نمی تواند کار خود را به طور موثر انجام دهد. وقت گذاشتن برای خودمراقبتی بهترین کاری است که می توانید برای خود (و مشتریانتان) انجام دهید.
  • همکاری : بیشتر اوقات، شما به تنهایی به عنوان یک درمانگر کار خواهید کرد. اما مهارت های کار تیمی هنوز مهم است. در بسیاری از موارد، شما باید با مددکاران اجتماعی، شرکت های بیمه و روانپزشکان برای ایجاد یک برنامه درمانی موثر همکاری کنید. تجربه شما در یک کمیته برنامه ریزی رویداد یا یک تیم درون مدرسه ای می تواند در هماهنگی بهترین مراقبت برای مشتریان شما به کار گرفته شود.
  • شفقت : مردم می توانند بگویند که واقعاً چه زمانی به آنها اهمیت می دهید و چه زمانی به آنها اهمیت نمی دهید. حضور و سرمایه گذاری برای ایجاد روابط قوی با مشتریان بسیار مهم است. پس از یک روز طولانی قرار ملاقات، احتمالاً باید برای حفظ همدلی و شفقت بیشتر تلاش کنید. اگر قبلاً برای توسعه این شایستگی به عنوان مربی، مربی یا معلم کار کرده باشید، مزیتی خواهید داشت.
  • مهارت های سازمانی : کاغذبازی بخشی ضروری از کار در مراقبت های بهداشتی روان است. یادداشت های دقیق برای شرکت های بیمه و برنامه های دولتی برای ارزیابی دقیق مشتریان بر اساس مورد به مورد ضروری است. نوشتن خلاصه بعد از هر جلسه همچنین می تواند به شما کمک کند تا دفعه بعد کجا را انتخاب کنید. اگر مدرک کارشناسی شما متوجه شد که در کلاس های خود یادداشت های پیچیده ای می نویسید، مهارت های شما از بین نمی رود.

2. مدرک فوق لیسانس بگیرید​

صرف نظر از مدرک لیسانس شما، برای تبدیل شدن به یک درمانگر ازدواج و خانواده مجاز (LMFT) به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارید. در حالی که گزینه های دکترا در روانشناسی برای کسانی که علاقه مند به تدریس یا تحقیق هستند در دسترس است، معمولا برای نقش های مشاوره ضروری نیستند.

برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد چندین گزینه دارید. برای شروع، می توانید بین کارشناسی ارشد علوم (MS) و کارشناسی ارشد هنر (MA) انتخاب کنید. کارشناسی ارشد در این زمینه بر آمار و تحقیقات پیشرفته تأکید دارد، در حالی که کارشناسی ارشد بیشتر بر علوم رفتاری و مشاوره تمرکز دارد. هر دو نوع مدرک به دوره هایی در روش های تحقیق و همچنین یک دوره عملی نیاز دارند. در مقطع تحصیلات تکمیلی، داده‌های مرتبط با رشته را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کنید و 150 تا 500 ساعت عملی را تکمیل می‌کنید ، علاوه بر کار درسی.

همچنین مهم است که تأکیدات مختلف موجود به عنوان بخشی از برنامه درجه درمانی پیشرفته را درک کنید. برای مثال، می توانید در زمینه سوء مصرف مواد، اختلالات رفتاری یا سلامت روان تخصص داشته باشید. با اشتیاق به بهبود روابط و خانواده های آسیب دیده، تبدیل شدن به یک LMFT ممکن است راه درستی برای شما باشد.

3. در آزمون صدور مجوز دولتی شرکت کنید​

الزامات ازدواج دقیق و خانواده درمانگر متفاوت است، بنابراین باید دستورالعمل های خاص ایالت را برای جایی که امیدوارید تمرین کنید، رعایت کنید. صرف نظر از مکان، باید در یک آزمون دولتی شرکت کنید.

دو گزینه آزمون وجود دارد: آزمون ملی مشاور برای صدور مجوز و گواهینامه (NCE)، که شامل 200 سوال چند گزینه ای است، و آزمون ملی مشاوره سلامت روان بالینی (NCMHCE)، که از 10 شبیه سازی بالینی تشکیل شده است. اگرچه برخی از ایالت ها یک آزمون را بر دیگری ترجیح می دهند، انتخاب اغلب با شماست. اما همیشه بهتر است قبل از تعهد یک انتخاب آگاهانه داشته باشید.

4. در مورد محیطی که می خواهید در آن کار کنید تصمیم بگیرید​

هنگامی که مدرک و مجوز خود را به دست آوردید، می توانید تصمیم بگیرید که در کجا مهارت های تازه یافته خود را عملی کنید. خبر خوب این است که فرصت های شغلی برای درمانگران ازدواج و خانواده تا سال 2030 شاهد افزایش 16 درصدی است (طبق آمار اداره آمار کار ایالات متحده)، که بسیار سریعتر از میانگین نرخ رشد برای همه مشاغل است.

به عنوان یک LMFT، شما این گزینه را خواهید داشت که یک مطب خصوصی باز کنید، در یک مرکز درمان سلامت روان یا سوء مصرف مواد کار کنید یا در بیمارستان تمرین کنید. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به طور فزاینده ای به دنبال متخصصان واجد شرایطی هستند که می توانند به رفع مشکلات اساسی که مشکلات بیمارانشان را تشدید می کند کمک کنند.

مانند هر شغل دیگری، برای تبدیل شدن به یک درمانگر ازدواج و خانواده فراز و نشیب هایی وجود خواهد داشت. اما در این زمینه مردم محور، شما این شانس را خواهید داشت که به دیگران کمک کنید از الگوهای قدیمی خارج شوند و تأثیر مثبتی برای نسل های آینده داشته باشید.

روی یک شغل معنادار سرمایه گذاری کنید​

روابط اغلب پر از مشکلات هستند اما ارزش ترمیم را نیز دارند. با تبدیل شدن به یک LMFT، می توانید به افراد کمک کنید تا با نزدیک ترین عزیزان خود هماهنگی داشته باشند.

اکنون که درک بهتری از نحوه تبدیل شدن به یک درمانگر ازدواج و خانواده دارید، زمان آن رسیده است که برنامه ریزی مراحل بعدی خود را شروع کنید. فارغ از اتمام دوره لیسانس یا شروع تحصیلات تکمیلی، UMass Global گزینه‌های آموزشی دارد که به شما کمک می‌کند برای این نقش ارزشمند واجد شرایط شوید.
 
بالا