• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

کانکس ها و معرفی معایب و مزایای استفاده از کانکس

tabesh

New member
2-421-300x225.jpg


کانکس چیست؟
بـه اتاق‌های از قبل ساخته شده‌ای گفته می شود که جهت سکنی گزیدن در انواع شرایط آب و هوایی و مکان‌های جغرافیایی تولید و ساخته گردد.
در مسائل مختلفی از جمله کانکس مسکونی و سرویس‌های بهداشتی (دستشویی، حمام) و … در ابعاد مختلف، با مواد مختلف (ساندویچ پانل و …) و طرح‌های متفاوت مورد مصرف قرار می‌گیرد. استفاده از آن این قابلیت را نسبت به ساخت خانه دارد که طرح‌های مختلفی را می‌توان در تهیه آن به کار برد. چنانچه محل اقامت و سکونت شما باید در مدت کوتاهی جا به جا شود می‌توانید از کانکس استفاده کنید. زمان تهیه کانکس از دیگر مزیت‌های کاربردی آن است زیرا مدت زمان ساخت خانه قابل مقایسه با مدت وقت تهیه کانکس نیست. این ویژگی امکانی را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید اسکانی سریع داشته باشید. مسائل کاربردی کانکس بسیار است که آن انعطاف پذیری در تهیه است یعنی می توان در تهیه تولید کانکس طرح ها ونقشه های مختلفی به کار برد تا کانکس بتواند هر نیازی را بر طرف نماید.
معرفی معایب و مزایای کانکس

این نوع کانکس دارای نمای زیبایی میباشد که از قالب فایبر گلاس و یا پانل های فایبر گلاس در آن استفاده میگردد.

پس می توان گفت کانکس فایبرگلاس دو نوع است:

کانکس تمام فایبر : که تماما از پایه با فایبرگلاس ساخته می شود.

شاسی: شاسی کشی در این نوع کانکس با همان تیرآهن انجام میشود که طبق معمول نمره تیرآهن آن به ابعاد و اندازه کانکس بستگی دارد.

اسکلت: در اسکلت این نوع کانکس از پروفیل آهنی استفاده میشود که ضخامت آن بستگی به ابعاد کانکس دارد در ضمن اسکلت کانکس در برابر زنگ زدگی توسط ضد زنگ محافظت می گردد.

نمای خارجی: برای نمای خارجی این نوع کانکس از پانل های فایبر گلاس با ضخامت وابعاد استاندارد استفاده میگردد.

دیوارپوش داخلی: برای پوشش نمای داخلی این نوع کانکس از پانل های فایبر گلاس با ضخامت وابعاد استاندارد و یا از P.V.C استفاده میگردد.

جنس سقف: جنس سقف این نوع کانکس پانل فایبر گلاس با ضخامت وابعاد استاندارد میباشد.

کف: برای پوشش کف کانکس از تخته چند لایی خارجی که دارای ضخامت مناسب میباشد استفاده میگردد .

درب کانکس : جنس درب کانکس میتواند از آلومینیوم با رنگ کوره ای و یا از جنس یو پی وی سی با کیفیت متناسب استفاده نمود.

شیشه : نوع شیشه استفاده شده در کانکس میتواند از انواع زیر باشد:

شیشه ساده با ضخامت های 4 یا 6 میل

شیشه مشجر با ضخامتهای 4 یا 6 میل

شیشه رفلکس با ضخامتهای 4 یا 6 میل

تاسیسات کانکس :

1-تأسیسات برقی :

ورودی اصلی برق به کانکس, سیم کشی روکار, کلید و پریز استاندارد, فیوز مینیاتوری روشنایی سر درب, تجهیزات برق داخلی, سیم کشی تلفن داخلی کانکس .

2 - تأسیسات لوله کشی :

سرویس بهداشتی و حمام داخل, آبدار خانه, لوله کشی آب سرد و گرم, لوله کشی فاضلاب
معایب و مزایای کانکس فایبرگلاس:

کانکس فایبرگلاس از لحاظ ظاهر و نما بیشتر مورد پسند مشتریان عزیز واقع میگردد، اما تنها عیب آن در شکنندگی و یکدست بودن کانکس است، مثلا اگر زمانی بخشی از بدنه یا کف کانکس که از فایبرگلاس یک تکه می باشد آسیب ببیند، فقط آن بخش قابل تغییر و تعمیر نمی باشد و باید حتما کل آن بخش تعویض شود، در صورتی که در کانکس های گالوانیزه، مثلا اگر بخشی از دیوارپوش یا کفپوش آسیب ببیند میتوان همان یک تکه را تعویض و تعمیر نمود و این به مراتب هزینه کمتری نسبت به دیگر کانکس های فایبرگلاس خواهد داشت.
 
بالا