• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

گوشی‌هایی برای صید تصویر

ناهید

متخصص بخش

a5f4a2aae96d4534938c3e157ba60b8d.jpg


cnet - از زمانی که پای دوربین به دنیای تلفن همراه باز شد، علاقه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد اما هر کسی نمی‌توانست یک گوشی دوربین‌دار بخرد چون قیمت ‌این گوشی‌ها نسبت به گوشي‌هاي دیگر خیلی زیاد بود اما بعدها داشتن دوربین برای یک گوشی به یک ویژگی اصلی و جدایی ناپذیر از تلفن‌های همراه تبدیل شد.

دوربین‌هایی با رزولوشن VGA ابتدایی‌ترین دوربین‌هایی بود که بر روی گوشی‌های تلفن همراه قرار گرفت و هم اکنون هم نسل آنها منقرض نشده است و روی برخی از گوشی‌های ساده و ارزان قیمت هنوز می‌توان اثری از آنها یافت.
اما معرفی گوشی‌هایی مثل Audiovox PM8920 که عنوان نخستین گوشی با دوربین 3/1 مگاپیکسلی را از آن خود کرد روش تولید گوشی‌های تلفن همراه را متحول کرد.

از آن پس کم‌کم گوشی‌های بیشتری با دوربین‌هایی با مگاپیکسل‌های بالاتر راهی بازار شد و به‌ این ترتیب انتخاب گوشی را برای افراد سخت‌تر کرد.
امروزه گوشی‌هایی که دوربین 8 مگاپیکسلی دارند در بازار به وفور یافت می‌شوند و هر کدام ویژگی‌های منحصربه فردی دارند و بعضی از آنها به لنزهای پیشرفته‌ای مجهز شده است.
کیفیت عکس‌هایی هم که با ‌این دوربین‌ها گرفته می‌شود شگفت‌انگیز است. در‌این گزارش به چهار مدل از گوشی‌هایی می‌پردازیم که از بهترین دوربین‌ها برای عکاسی برخوردارند.
iPhone 4
دوربین گوشی iPhone 4 5 مگاپیکسلی است و برای یک عکاسی خوب مناسب است. اما هنگامی ‌که برای عکاسی از نرم‌افزارهای حرفه‌ای در فروشگاه iTunes اپل استفاده شود، شما به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل می‌شوید و کارهایی که می‌توانید هنگام عکاسی با دوربین آیفون انجام دهید شاید در دوربین‌های دیجیتالی خیلی به ندرت یافت شود.
HTC Sensation 4G
دوربین‌ این گوشی 8 مگاپیکسلی است که کیفیت تصویر بی‌نظیری دارد و از رنج وسیعی از نرم‌افزارها می‌توان هنگام عکسبرداری استفاده کرد.
این دوربین ویژگی‌هایی همچون زوم خودکار، فلش LED و امکان ویرایش عکس‌ها و افکت‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند.

HTC Evo 3D
Evo 3D دو لنز مجزا برای ثبت عکس و تصاویر ویدیویی سه بعدی دارد و‌این گوشی در رده نخستین دستگاه‌هایی قرار می‌گیرد که قادر است تصاویر را به شکل سه بعدی نمایش دهد.

اما عکس‌های سه بعدی را فراموش کنید. عکس‌های دو بعدی چیزی است که همه ما نیاز داریم. با ‌این گوشی علاوه بر تصاویر سه‌بعدی می‌توان به شکل HD و رزولوشن 1080 پیکسل فیلمبرداری کرد.

Galaxy S II سامسونگ
دوربین‌این گوشی 8 مگاپیکسلی است و استفاده از دوربین خیلی سخت نیست. با دوربین‌ این گوشی می‌توان عکس‌های بی‌نظیری گرفت همچنین امکان ویرایش تصاویر وجود دارد.

Galaxy S II دوربین ثانویه هم دارد و می‌توان برای عکسبرداری حرفه‌ای از آن استفاده کرد.
 
بالا