• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

اشتباهات مهلک در مورد ثبت شرکت

samansabt

New member
[h=2]اشتباهات مهلک در مورد ثبت شرکت
اشتباهات مهلک در مورد ثبت شرکتبزرگترین اشتباهاتی که معمولا افراد در ثبت یک شرکت انجام می دهند عبارت است از :1- عدم شناخت کافی نسبت به سایر شرکا . این مساله باعث صدمات جبران ناپذیری میگردد از جمله سوء استفاده اشخاص سودجو ، زیر سوال رفتن اعتبار کل شرکت ، عدم امکان در انحلال شرکت ، عدم امکان تغییرات شرکت و تشکیل جلسه ، عدم امکان خروج فرد سود جو از شرکت به سهولت ، امکان بوجود آمدن ورشکستگی و ... .
2-عدم آشنایی با قانون تجارت و عدم مطالعه قوانین ثبت شرکت . این مساله باعث بسیاری عوارض جبران ناپذیر به شرکت میگردد .مثلا ندانستن تفاوت بین ثبت شرکت مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص یا تفاوت بین موسسه و شرکت .چون تصمیم بین مسئولیت محدود و سهامی خاص از تصمیمات مهم میباشد . همانطور که میدانیم شرکت مسوولیت محدود به سهامی خاص و بالعکس ثابل تبدیل نمیباشد . هر چند که قانون تجارت کمی نامفهوم بنظر میرسد اما مطالعه مکرر آن و استفاده از مشاور در تفهیم بندهای آن و مطالعه کتاب های حقوقی میتواند به فهم بیشتر آن کمک کند . 3- عدم آشنایی با روند ثبت شرکت . این مساله باعث چند باره کاری و دوباره کاری های مکرری میگردد . هر بار برگشت بعلت دوباره کاری و ندانستن مراحل ثبت شرکت میتواند روند کار ثبت را برای چند هفته به تعویق بیندازد . 4- عدم اهمیت به سرمایه ثبتی شرکت. سرمایه ثبتی شرکت از جمله مواردیست که سهامداران و مدیران نسبه به آن بی اهمیت عمل میکنند . بسیاری از شرکتها با حداقل سرمایه یعنی سرمایه ثبتی 000/000/1 ریال ثبت میشوند . این سرمایه سالهاست که بصورت غلط مصطلح در قانون تجارت درآمده است . این سرمایه شاید برای سالها قبل مقبول بوده اما همه میدانیم که ارزش این پول پایین میباشد و نمیتواند بعنوان اندوخته یا توان مالی شرکت قلمداد گردد . در این سالها شرکتهایی با این سرمایه ثبت و اقدام به کلاهبرداریهای کلانی در سطح وسیع کرده اند .اما باید گفت سرمایه ثبتی شرکت یک پارامتر تاثیرگذار در اعتبار شرکت قلمداد میگردد . یعنی موسسات مالی اعتباری ، بانکها و شرکتهای مناقصه گذار به سرمایه شرکتها توجه ویژه ای مینمایند . سرمایه ثبتی شرکت نشانه اعتبار شرکت میباشد .هرچند که در ثبت شرکت مسئولیت محدود و ثبت موسسه سرمایه ثبتی اظهاری میباشد و تنها در شرکتهای سهامی خاص سرمایه غیر اظهاری میباشد (یعنی باید در حسابی بلوکه گردد )اما بازهم نشان دهنده توان مالی شرکا میتواند قلمداد گردد . تعیین سرمایه ثبتی معقول و منطقی از الزامات ثبت شرکت میباشد .5- عدم توجه به مسائل مالیاتی شرکت . همزمان با ثبت شرکت و تامین میاجتاج فیزیکی شرکت میبایست به مسائل مالیاتی شرکت نیز توجه ویژه ای گردد . گاها بسیاری از افراد از جرایم سنگین مالیاتی شکایت میکنند. اما از این نکته نباید گذشت که بی اطلاعی از قوانین باعث این تبعات سنگین مالیاتی گردیده است . اخذ دفاتر پلمپ بصورت سالانه ، مالیات 2 در هزار ، اظهارنامه مالیاتی سالانه ،گزارش ارزش افزوده همگی از مواردی است که باید به آن توجه نمود.

لینک منبع: اشتباهات مهلک در مورد ثبت شرکت - سامان ثبت

سامان ثبت - samansabt.com
 
بالا