• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

جوانسازی واژن با درمان PRP

tfoorooghi

New member


PRP برای جوانسازی واژن درمانی است که از نمونه خون برای ایجاد یک پلاسمای خون خاص استفاده می کند. این پلاسما حاوی غلظتی از فاکتورهای رشد، سلول های بنیادی و سایر عناصر شفابخش است که می تواند پوست را سفت ترمیم کند. با تزریق سرم به دیواره های واژن، پزشکان می توانند افتادگی بافت را معکوس کنند. این به این دلیل است که PRP می تواند رشد لایه کلاژن و الاستین زیر پوست را تحریک کند. بیماران در مورد اینکه چگونه متوجه استحکام و حساسیت بهتری می شوند صحبت کردند تا بتوانند دوباره از یک رابطه لذت ببرند.
برای اطلاع از هزینه لابیاپلاستی اینجا کلیک کنید

درمان PRP می تواند کمک کند:

 • یکپارچگی سطح مخاطی واژن و دهانه رحم را بازیابی کنید
 • یک چرخه قاعدگی منظم ایجاد کنید
 • تون عضلانی کف لگن را بهبود می بخشد
 • پارگی های پوستی و شقاق در ناحیه واژن را التیام می بخشد
 • از بین بردن احساسات ناخوشایند در ناحیه واژن در حین رابطه جنسی.
 • خطر ابتلا به بیماری جدید را کاهش دهید
 • اسکارها و ترک های بعد از جراحی را کاهش دهید

درمان های PRP همراه با تزریق چربی اتولوگ​


PRP برای جوانسازی واژن، در ترکیب با تزریق چربی اتولوگ، می تواند بافت را به همراه ظاهر جوان اندام تناسلی بازسازی کند. پزشکان مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی مطالعه موردی یک زن 67 ساله را انجام دادند. اینطوری پیش رفت:

 • پزشکان پس از گرفتن نمونه 36 سانتی متر مکعب از چربی شکم با روش های نفوذ موضعی، آن را برای تزریق آماده کردند.
 • تکنسین های آزمایشگاه 30 میلی لیتر خون از ساعد بیمار استخراج کردند. آنها با استفاده از کیت های PRP و روش های گریز از مرکز، 4 میلی لیتر سرم PRP تولید کردند.
 • پس از مخلوط کردن چربی اتولوگ و سرم PRP، پزشکان سرنگ های 1 میلی لیتری تهیه کردند.
 • با استفاده از یک سوزن ظریف، سرم به دقت در نقاط مختلف در نواحی بیرونی اندام تناسلی قرار داده شد.
 • بیمار طی 12 ماه آینده برای معاینه برگشت. او گزارش داد که سوزش و لکه های سفید پوستی که در طول پنج سال گذشته تجربه کرده بود، همگی ناپدید شده و دیگر برنگشته است. تصاویر قبل و بعد از عمل نشان می‌دهد که ناحیه پرتر شده و جوان‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

درمان های پی آر پی برای جوان سازی تخمدان ها​


برخی از زنان تجربه نداشتن تخمک کافی برای بارداری طبیعی را دارند. این ممکن است به دلیل یائسگی زودرس، سن بالای مادر یا ذخیره کم تخمدان (تامین تخمک) باشد. در گذشته اهدای تخمک تنها راه برای تجربه لذت بارداری و والدین بود، اما اکنون گزینه دیگری داریم. PRP برای جوان سازی تخمدان ها است.

در شرایط عادی، تخمدان‌های یک زن نمی‌توانند تخمک جدیدی ایجاد کنند. در واقع، او با تمام تخمک هایی که تا به حال خواهد داشت به دنیا می آید. این تخمک ها با افزایش سن کیفیت و کمیت خود را از دست می دهند. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) می تواند به یک زن کمک کند تا تخمک بیشتری تولید کند. علاوه بر این، از این روش می توان برای بهبود پوشش نازک رحم (آندومتر) نیز استفاده کرد.

روش پی آر پی تخمدان​


فرآیند جوانسازی پلاسمای پلاکت تخمدان (PRP) شامل دو مرحله است: اول، پلاسمای پلاکتی بیمار باید آماده شود. خود فرآیند کمتر از یک ساعت طول می کشد. برای تهیه پلاسما از بیمار، ابتدا باید خون را با سوزن به داخل لوله های PRP کشیده شود.

نمونه خون در یک سانتریفیوژ PRP مخصوص قرار می گیرد و در آنجا به گلبول های سفید، گلبول های قرمز و پلاکت ها جدا می شود.

این فرآیند سانتریفیوژ نامیده می شود.

در مرحله دوم، پلاسمای فرآوری شده مستقیماً با استفاده از سوزن ترانس واژینال با هدایت اولتراسوند به تخمدان بیمار تزریق می شود. روشی که به نام سوراخ ترانس واژینال نیز مورد استفاده قرار می گیرد شبیه به بازیابی تخمک در لقاح آزمایشگاهی است.

برخلاف سایر روش‌های تزریق PRP، این روش کمتر تهاجمی، عموماً ایمن‌تر و زمان بهبودی کوتاه‌تری دارد و راحت‌تر است.

برخی از پزشکان نیز از لاپاراسکوپی برای تزریق پلاسما استفاده می کنند.
 
بالا