• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

رانندگان پر سرعت ديرتر به مقصد ميرسند

alirezakarimi

New member
رانندگان پرسرعت امسال دیرتر به مقصد می‌رسند فرمانده پلیس‌راه خبرداد: اجرای طرح توقیف ساعتی خودروها استعلام سوابق رانندگان درجاده‌هافرمانده پلیس‌راه کشور با اشاره به کاهش 2 برابری کشته‌های تصادفات رانندگی با اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی در کشور از اجرای طرح توقیف ساعتی خودروها برای نخستین بار در طرح تابستانه امسال در جاده‌های کشور خبر داد.
سرهنگ محمدرضا مهماندار روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه طرح تابستانه پلیس‌راه کشور که از اول تیرماه سال جاری آغاز شده است تا سوم مهرماه ادامه خواهد داشت افزود: خط قرمز پلیس در تابستان امسال سرعت، انحراف و سبقت غیرمجاز خواهد بود که براساس ابلاغیه صورت گرفته ماموران پلیس در جاده‌های کشور به شدت با این دسته از تخلفات برخورد کرده و خودرو رانندگان متخلف در صورت ارتکاب دو تخلف همزمان حادثه‌ساز ضمن ثبت نمره منفی برای راننده، تا سه روز توقیف می‌شود.
131.jpg

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در طرح تابستانه امسال توقیف ساعتی خودروها نیز در دستورکار قرار گرفته است گفت: افرادی که با خانواده‌شان به سفر می‌روند تاکید شده است که سختگیری بیشتری برای حفظ جان آنها صورت گیرد. لذا رانندگانی که سرعت غیرمجاز بروند حتی اگر با خانواده باشند ضمن اعمال قانون، خودرویشان به صورت ساعتی توقیف خواهد شد. لذا تاکید می‌کنیم که رانندگانی که تند برانند حتما تابستان امسال دیرتر به مقصد می‌رسند.

کاهش 2 برابری کشته‌های تصادفات رانندگی با اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی در کشور

ثبت رکورد کاهش 16 درصدی تلفات رانندگی در اردیبهشت ماه
به گزارش ایسنا، فرمانده پلیس‌راه کشور همچنین در نشست خبری امروز خود با اشاره به اینکه یک هزار و 525 نفر در اردیبهشت ماه امسال در حوادث رانندگی کشور جان خود را از دست دادند افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 290 نفر کاهش، حدود 16 درصد کمتر شده است.
وی افرود: از این تعداد کاهش 166 نفر کاهش مربوط به حوادث جاده‌ای بوده است که به این ترتیب سهم پلیس‌راه کشور در کاهش کشته‌های تصادفات در اردیبهشت ماه حدود 8/15 درصد بوده است.
فرمانده پلیس‌راه کشور با اشاره به اینکه در دو ماهه امسال 434 نفر در حوادث رانندگی کشور کمتر کشته شده‌اند، گفت: براساس آمارهای پزشکی قانونی شمارکشته‌های تصادفات رانندگی در دو ماهه امسال 5/11 درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی از دهم اردیبهشت ماه سال جاری تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد میزان کاهش کشته‌های تصادفات رانندگی در اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین ماه سال جاری دو برابر شده است که این امر نشان دهنده بازدارندگی قانون اجرای خوب پلیس و همکاری خوب شهروندان است.

مرگ حدود 7 هزار نفر در تصادفات تابستان پارسال

«واژگونی» مهمترین شکل تصادفات در تابستان سال گذشته

12 تا 20 ساعت مرگ جاده‌ها
فرمانده پلیس‌راه کشور با اشاره به اینکه شش هزار و 939 نفر در حوادث رانندگی تابستان سال گذشته کشته شدند افزود: از این تعداد 5 هزار و 91 نفر در جاده‌های کشور جان باختند و اکثر کشته‌های تصادفات سرنشینان خودرو بوده‌اند نه رانندگان آنها.
به گزارش ایسنا، وی به مهمترین علل وقوع تصادفات در تابستان پارسال اشاره کرد و گفت: عدم توجه به جلو با 26 درصد، انحراف و تجاوز به چپ با 22، سرعت غیرمجاز با 21 و خستگی و خواب آلودگی با 7 درصد مهمترین علل وقوع تصادفات رانندگی در تابستان سال گذشته در جاده‌های کشور بوده است.
مهماندار با اشاره به اینکه بیشترین شکل تصادفات پارسال با 32 درصد «واژگونی» و به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی و عدم توجه به جلو بوده است، به رانندگان توصیه کرد با توجه به وضعیت جغرافیایی کشور حتما در زمان خستگی در توقفگاه‌ها استراحت کنند.
وی با تاکید بر اینکه حدود نیمی از تصادفات تابستان پارسال بین ساعت 12 تا 20 رخ داده است گفت: بیشترین تلفات تصادفات نیز به ترتیب متعلق به استان‌های مرکزی، خراسان رضوی، لرستان، فارس، تهران و خراسان شمالی بوده است.

شمار نیروها و امکانات در طرح تابستانه امسال 10 درصد افزایش یافت

1600 دوربین تخلفات رانندگان را در تابستان امسال ثبت می‌کنند

30 امتیاز منفی مساوی است با ضبط گواهینامه

سوابق رانندگان در جاده‌ها استعلام می‌شود
فرمانده پلیس‌راه کشور به طرح تابستانه امسال اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح که از اول تیرماه آغاز شده و تا سوم مهرماه ادامه دارد با شعار «سفرهای ایمن تابستانی» در حال اجراست و براساس هماهنگی های صورت گرفته شمار نیروها و امکانات در طرح تابستانه امسال 10 درصد افزایش یافته است.
وی به آمار گشتی‌های پلیس‌راه اشاره کرد و گفت: تعداد تیم‌های گشتی کنترل نامحسوس 30 درصد، تیم‌های گشتی آشکار 25 درصد و شمار نیروهای عملیاتی حدود 10 درصد نسبت به تابستان سال گذشته افزایش یافته است. همچنین یکهزار و 600 دستگاه دوربین کنترل سرعت در تابستان امسال نسبت به ثبت تخلف رانندگان متخلف اقدام می‌کنند.
فرمانده پلیس‌راه کشور به اقدامات بازدارنده برای طرح تابستانه اشاره کرد و گفت: خودروهایی که دو تخلف حادثه ساز را به صورت همزمان انجام دهند تا سه روز توقیف می‌شوند. از سوی دیگر سختگیری بیشتری نسبت به افرادی که با خانواده‌شان به سفر می‌روند اعمال می‌شود چرا که حفظ جان خانواده‌ها برای پلیس بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه براساس قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی 20 تخلف حادثه‌ساز که دارای نمره منفی هستند از 10 اردیبهشت ماه درسوابق رانندگان در حال ثبت است گفت: ماموران پلیس راه در جاده‌های کشور در صورت ارتکاب تخلفات حادثه ساز از سوی رانندگان نسبت به استعلام سوابق راننده اقدام کرده و در صورتی که رانندگان در مرحله اول 30 نمره منفی بگیرند گواهینامه آنها ضبط شده و فرد مذکور اجازه رانندگی نخواهد داشت.

راه‌اندازی تیم‌های ویژه تست سلامت در جاده‌ها
فرمانده پلیس‌راه کشور از استقرار تیم‌های ویژه تست سلامت شامل مواد مخدر، روانگردانها و الکل در جاده‌های کشور در طرح تابستانه خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این تیم‌ها علاوه بر گشتی‌های پلیس‌راه از رانندگان تست سلامت به عمل می‌آورند.
وی تاکید کرد: براساس قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی رانندگانی که نسبت به استفاده از مواد مخدر و روانگردان و مشروبات الکلی اقدام کنند ضمن جریمه 200 هزار تومان و ضبط شش ماهه گواهینامه‌شان جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

2هزار نقطه و محور پرتصادف در کشور داریم

نقاط پرتصادف در جاده‌های کشور با تابلوها و بنرهای لازم مشخص شده است

راه‌اندازی استراحتگاه‌های موقت در جاده‌ها

پوشش ویژه امدادی نقاط پرتصادف در تابستان امسال
فرمانده پلیس‌راه کشور در عین حال به اقدامات پیشگیرانه پلیس‌راه ناجا در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: نقاط پرتصادف در جاده‌های کشور با تابلوها و بنرهای لازم مشخص شده در عین حال از سازمان راهداری انتظار می‌رود تا هرچه سریعترنسبت به رفع اشکالات این نقاط اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه حدود دو هزار نقطه و محور پرتصادف در کشور داریم گفت: اقدامات کوتاه مدت، نصب تابلوها و بنرهای هشداردهنده است و قطعا باید نسبت به اصلاح هندسی و یا ایجاد باند رفت و برگشت مجزا در جاده‌های پرتصادف اقدام شود.
به گزارش ایسنا، مهماندار از راه‌اندازی استراحتگاه‌های موقت در جاده‌های کشور در طرح تابستانه خبر داد و گفت: براساس هماهنگی صورت گرفته در جاده‌هایی که فواصل طولانی دارند استراحتگاه‌های موقت با همکاری سازمان راهداری و سایر سازمان‌های خدماتی پیش‌بینی شده است تا رانندگان برای استراحت بتوانند از امکانات این ایستگاهها استفاده کنند.
وی از تسریع در امدادرسانی و پوشش ویژه نقاط پرتصادف در تابستان امسال خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تیم‌های امدادی در نزدیکی نقاط پرتصادف مستقر می‌شوند تا سرعت امدادرسانی به خودروهای حادثه دیده در این نقاط بیشتر شود.
فرمانده پلیس‌راه کشور در پاسخ به سوالی در خصوص استفاده از مشروبات الکلی و مواد مخدر در خودروهای حمل و نقل عمومی گفت: آمارها نشان می‌دهد بخش قابل توجهی از تصادفات در بخش حمل و نقل عمومی مربوط به استفاده رانندگان این بخش از این دسته مواد است که در این خصوص در تابستان امسال تمهیدات لازم برای انجام تست سلامت از رانندگان حمل و نقل عمومی پیش‌بینی شده است.
وی در عین حال در پاسخ به سوالی در خصوص تعداد قبوض جریمه صادر شده با اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی گفت: آمارها نشان می‌دهد علی‌رغم کاهش قابل توجه کشته‌های تصادفات در اردیبهشت ماه امسال صدور قبوض جریمه در این ماه نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
 
بالا